Sucevita

4.40       Zobacz opinie (5)

Sucevita (Suczawica) to niewielka miejscowość rumuńskiego regionu Bukowina. Główną jej atrakcją jest obronny monastyr, którego sercem jest malowana cerkiew pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Powstała ona w drugiej połowie XVI wieku. W kolejnych latach klasztor był rozbudowywany i otoczony potężnymi murami z narożnymi basztami.

Sucevita, Rumunia - © Travelbay

Cerkiew została ozdobiona pięknymi, zewnętrznymi freskami, które w bardzo dobrym stanie zachowały się do dziś. Jest to jedna z siedmiu tzw. Malowanych cerkwi, na terenie Bukowiny, które zostały wpisane razem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Historyczne malowidła pokrywają prawie wszystkie ściany wewnętrzne i zewnętrzne świątyni. Przedstawiają one głównie sceny ze Starego i Nowego Testamentu. W zabudowaniach klasztornych mieści się również muzeum, w którym znajdują się liczne księgi, przedmioty liturgiczne, a także ikony pochodzące nawet z XVI wieku.

Dla kogo?

Jeśli wybierasz się do Bukowiny, to nie możesz pominąć malowanych cerkwi wpisanych na listę UNESCO. Osoby, które cenią piękne obiekty sakralne, muszą koniecznie odwiedzić świątynię położoną w miejscowości Sucevita, ponieważ jest ona najlepiej zachowana ze wszystkich. Wielbiciele sztuki z pewnością docenią piękne wewnętrzne oraz zewnętrzne historyczne malowidła.

Zdjęcia

 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
 • Sucevita
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Sucevita jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Casa Avram
Znakomity
373 opinie
8.9
Travelbay

Casa Avram

Bardzo przyjemne miejsce, aby się zrelaksować. Położone za rzeką i na skraju lasu, w małej i spokojnej miejscowości. Do monastyru Sucevita przeszliśmy się na piechotę. Pokój był duży i wygodny. Wszystko wysprzątane, a obsługa bardzo pomocna. Śniadanie bez fajerwerków, ale można było się najeść. Jedyny minus to strasznie powolny internet, ale w takim miejscu zbytnio mnie to nie zdziwiło.
Casa Andreea
Unknown
5 opinie
9.8
Travelbay

Casa Andreea

Bardzo miłe miejsce, w którym od wejścia przywitała nas z otwartymi ramionami pani gospodarz. Od razu widać, że pensjonat prowadzą ludzie z pasją, bo wszystko jest świetnie przygotowane. Pokój niewielki, ale bardzo wygodny i czysty. Bardzo podobał nam się patent z letnią kuchnią, która była w ogrodzie pod zadaszoną wiatą. Super miejsce, aby po dniu pełnym zwiedzania usiąść i się zrelaksować.
Hotel Ieremia Movila
Znakomity
333 opinie
8.9
Travelbay

Hotel Ieremia Movila

Niewielki hotel, który położony jest tuż obok zabytkowego monasteru i największej atrakcji tego regionu. Dla nas to była dobra opcja aby przez 3 dni pozwiedzać tereny Bukowiny. Hotel jest dość świeży, więc wyposażenie jest w bardzo dobrym stanie i nie ma się do czego przyczepić. Bardzo dobre śniadania co rano, które jak tylko pogoda pozwalała, można było zjeść na zewnątrz. Uprzejma obsługa i całkiem sensowna cena.
Karisma Kriss
Znakomity
76 opinie
8.6
Travelbay

Karisma Kriss

Dla nas była to świetna opcja na bazę wypadową w tych rejonach. Przemiła Pani gospodyni, wszyscy pozytywni i uśmiechnięci. Warunki, może bez jakichś hotelowych luksusów, ale było wszystko co potrzeba i do tego świetnie utrzymane. Tuż obok znajduje się lokalny sklep i restauracja, która świetnie przyrządza tutejsze specjały. Ogólnie bardzo miłe miejsce i w dobrej cenie.
Pensiunea Agroturistica Cristal
Wyjątkowy
66 opinie
9.3
Travelbay

Pensiunea Agroturistica Cristal

Klimatyczny pensjonat, w którym gospodarze chcą przekazać ducha Bukowiny. Uśmiechnięci i zawsze bardzo pomocni, a pracy trochę mają, bo pensjonat choć niewielki, to tuż obok jeszcze jest camping. Do tego co rano podają przepyszne śniadanie, które składa się głównie z lokalnych produktów. Jest też opcja zamówienia obiadów. Warunki w pokoju bardzo dobre. Ładne, drewniane dodatki, które dodają klimatu. Miejsce godne polecenia.

Zobacz także

Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon