Karlstejn

3.14       Zobacz opinie (7)

Karlstejn to mała miejscowość położona ok. 30 km od Pragi. Znana jest z niesamowitego, gotyckiego zamku - jednego z najsłynniejszych w całych Czechach, zbudowanego w XIV wieku. Pierwotnie został zaprojektowany jako forteca, która miała chronić królewskie klejnoty koronne oraz cenne, święte relikwie.

Karlstejn
Karlstejn, Czechy - © Travelbay

Malowniczo położony zamek stał się również reprezentacyjną siedzibą, w której spotykali się przedstawiciele europejskiej elity politycznej. Największą atrakcją jest słynna kaplica św. Krzyża, którą zdobi ponad 2000 szlifowanych kamieni półszlachetnych oraz 129 obrazów wykonanych przez Mistrza Teodoryka. Karlstejn przez wielu uważany jest za najpiękniejszy czeski zamek. Smaczku dodaje fakt, iż owiany jest wieloma mitami i legendami.

Dla kogo?

Karlstejn nie mogą pominąć pasjonaci historii oraz wielbiciele średniowiecznej architektury. Jeśli interesują Cię zamki oraz związane z nimi historie i legendy, to musisz tam zawitać. Imponująca twierdza będzie również ciekawą atrakcją dla całych rodzin.

Zdjęcia

  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
  • Karlstejn
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Karlstejn jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Karlštejn & SPA
Wyjątkowy
450 opinie
9.2
Travelbay

Hotel Karlštejn & SPA

Bardzo przyjemny, niewielki hotel. Przede wszystkim, jest świetnie położony i posiada swoje prywatne miejsca parkingowe. Dzięki temu, nie mieliśmy problemów pt. co zrobić z samochodem. A do zamku mieliśmy 5 min na piechotę. Po zwiedzaniu poszliśmy na basen z podgrzewaną wodą i widokiem na warownię, która góruje nad okolicą. Super miejsce!
Restaurant a penzion Pod Draci skalou
Znakomity
190 opinie
8.7
Travelbay

Restaurant a penzion Pod Draci skalou

Klimatyczny pensjonat znajdujący się trochę na uboczu, w pewnej odległości od zamku i samej miejscowości. Przynajmniej miałem tu ciszę i spokój, bo w bliskich okolicach zamku, w sezonie letnim panuje straszny harmider. Pokój nie był jakiś wybitny, ale w tej cenie nie miałam powodów do narzekania. Przemili gospodarze sprawili, że czułem się, jak w domu.
Hotel Koruna
Znakomity
575 opinie
8.9
Travelbay

Hotel Koruna

Hotel Koruna znajduje się tuż obok zamku. Na szczęście posiada prywatny parking, a na dodatek położony jest przy bardzo dobrej restauracji, która działa dłużej niż te bliżej warowni. Mieliśmy przestronny i dobrze wyposażony pokój. Polecam.
Hotel Karlštejn Vinice
Znakomity
89 opinie
8.6
Travelbay

Hotel Karlštejn Vinice

Niezły hotel położony praktycznie w centrum Karlstejn. Blisko z niego na zamek, a po zwiedzaniu można było spróbować wspaniałych, lokalnych win. Pokój był niewielki, ale bardzo ładnie urządzony. Rano czekało na mnie super śniadanie. Dodatkowo wypożyczyłem na miejscu rower, żeby lepiej poznać okolicę. Nie jest tu tanio, ale i tak polecam.
Romantic Hotel Mlýn Karlstejn
Znakomity
667 opinie
8.7
Travelbay

Romantic Hotel Mlýn Karlstejn

Hotel mieści się w pięknie odnowionym, starym młynie. Znajduje się trochę na uboczu, przy samej rzece, co w połączeniu z położonym niedaleko zamkiem tworzy niesamowity klimat. Bardzo gustowne pokoje. Do tego szum rzeki, który działał niesamowicie relaksująco. Niestety obok też jest linia kolejowa, ale rzeka ją zagłusza. Mi się tu bardzo podobało!

Zobacz także

Czechy
Co zwiedzić w Czechach?
Czechy
Życie nocne w Czechach
Czechy
Parki narodowe w Czechach
Czechy
Aktywnie w Czechach
Czechy
Poza szlakiem w Czechach
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon