Punta del Este

3.89       Zobacz opinie (9)

Szukając informacji o Punta del Este zapewne trafiłeś na porównanie, że jest to urugwajskie St. Tropez. Nie da się ukryć, że kurort ten jest jednym z popularniejszych i modniejszych w całym kraju. Słynie z międzynarodowych gości (również z pierwszych stron gazet) oraz bogatego życia nocnego i kulturalnego. Latem masz zagwarantowaną moc atrakcji.

Punta del Este

Punta del Este, Urugwaj - © Travelbay

Ale Punta del Este to nie tylko imprezy. To przede wszystkim wspaniałe plaże, które rozciągają się zarówno wzdłuż półwyspu, jak i nieco dalej od niego. Wschodnia linia brzegowa, zwana Brava jest naprawdę wietrzna, zaś zachodnia Mansa oferuje nieco bardziej zaciszne warunki. Jednym z symboli miasta jest rzeźba Mano de Punta del Este. To pięć palców wyłaniających się z piasków plaży Bravo. Rzeźba zaprojektowana została w 1982 roku przez chilijskiego artystę Mario Irarrázabala. Koniecznie zrób sobie przy niej zdjęcie!

Dla kogo?

Punta del Este to typowy kurort, oferujący standardowe, kurortowe rozrywki. Jeśli więc chcesz pomiprezować, wtedy powinieneś się tu wybrać przynajmniej na kilka dni. Punta del Este to również doskonałe plaże. Przez wielu uważane za najpiękniejsze w całym Urugwaju.

Zdjęcia

  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
  • Punta del Este
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Punta del Este jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Parque Hotel Jean Clevers
Znakomity
8.8
Travelbay

Parque Hotel Jean Clevers

Prześliczny hotel, zlokalizowany w centrum miejscowości. Zachwycił mnie przede wszystkim wspaniale zaaranżowanym ogrodem oraz elegancją głównego budynku. Jak na południowoamerykańskie standardy pokój był niezwykle gustownie urządzony. No klasa sama w sobie! Na plaże stosunkowo blisko, spacerkiem max. 8 min.
Nobile Inn Punta Del Este
Znakomity
8.7
Travelbay

Nobile Inn Punta Del Este

To jeden z lepszych hoteli, w jakich nocowałem w Urugwaju. Choć nie znajduje się bezpośrednio nad brzegiem oceanu, to ma inne atuty. Po pierwsze - ładny ogród, a w nim basen. Działa tu też naprawdę bardzo dobra restauracja. Apartament był spory, urządzony ze smakiem.
Hotel Concorde
Znakomity
8.7
Travelbay

Hotel Concorde

Hotel Concorde znajduje się bezpośrednio na wysuniętym w stronę oceanu połwyspie. Choć plaże są tuż obok, to dysponuje też zewnętrznym basenem. Standard raczej typowy dla dużych hoteli. Pokój urządzony w prostym, ale schludnym stylu. Ma trzy gwiazdki i w sumie na nie zasługuje. Było naprawdę OK.
La Foret
Fantastyczny
8.1
Travelbay

La Foret

La Foret to dobry wybór, jeśli chodzi o nocowanie w Punta del Este. Dysponuje dwoma basenami (wewnętrznym i zewnętrznym), a do głównej plaży idzie się jakieś 2 min. Wokół hotelu jest sporo zieleni, co w szczególności podczas upałów było całkiem istotne. Pokój był komfortowy, z wielkim oknem, dzięki czemu w ciągu dnia był dobrze doświetlony.
LA CASA - HOTEL l POSADA
Fantastyczny
8.1
Travelbay

LA CASA - HOTEL l POSADA

To chyba najbardziej designerski i niesamowity hotel w całym Urugwaju. Wygląda niesamowicie, nowocześnie i już od wejścia człowieka zachwycają niezwykłe detale, dobór kolorów, mebli i dodatków. Co jest najbardziej intrygujące, nie jest on wcale drogi! Hotel dysponuje też zadbanym ogrodem. Oferuje całkiem kameralną atmosferę.

Zobacz także

Urugwaj
Co zwiedzić w Urugwaju?
Urugwaj
Najlepsze plaże w Urugwaju
Urugwaj
Życie nocne w Urugwaju
Urugwaj
Cuda natury w Urugwaju
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon