Dolina Królów

3.80       Zobacz opinie (5)

Jeśli będziesz w Luksorze, to koniecznie wygospodaruj czas na wizytę w Dolinie Królów. Znajduje się ona na zachodnim brzegu Nilu, w korycie wyschniętej rzeki otoczonej skalnymi wzniesieniami. To właśnie tam chowani byli faraonowie, ale też członkowie ich rodzin oraz wysocy rangą dygnitarze. Dolina Królów jest podzielona na część wschodnią i zachodnią.

Dolina Królów

Dolina Królów, Egipt - © Travelbay

Turyści głównie koncentrują się na pierwszej z nich, bowiem to tam znajduje się najwięcej grobowców. A tych w sumie jest ok. 60. Dodatkowo jest tam jeszcze 20 niedokończonych miejsc pochówku. Podczas zwiedzania będziesz mógł zachwycić się pięknymi zdobieniami komór grobowych oraz malowniczymi krajobrazami samej doliny. Oczywiście miejsce to, przez wzgląd na swoją historię i znaczenie, chronione jest przez UNESCO.

Dla kogo?

Dolina Królów jest jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania Egiptu, zaraz obok piramid w Gizie i samego Luksoru. Oczywiście to wymarzone miejsce dla wszystkich osób zainteresowanych archeologią oraz dziejami faraonów i historią samego kraju.

Zdjęcia

  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
  • Dolina Królów
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Dolina Królów jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Villa Kaslan Apartments
Unknown
9.9
Travelbay

Villa Kaslan Apartments

Mam wrażenie, że po tej stronie Nilu są tańsze i przyjemniejsze noclegi, niż bezpośrednio w samym Luksorze. W Villi Kaslan spędziłem dwie noce. Blisko z niej zarówno do Doliny Królów, jak i Królowych. Miejsce otoczone sporą ilością zieleni. W ogrodzie basen. Apartament wyposażony we wszystko, co potrzeba, włączając w to aneks kuchenny.
Thebes Hotel
Znakomity
9
Travelbay

Thebes Hotel

Bardzo miło spędziliśmy czas w hotelu Thebes, podobnie, jak i w samym Luksorze oraz jego bliskich atrakcjach. Obiekt ten ma taras na dachu, z którego rozciąga się widok na okolicę. Do tego znajduje się tam basen. Pokój był przytulny i ładnie urządzony. Do większości atrakcji trzeba dojeżdżać wynajętym autem/taksówką. Ale dla nas nie był to problem.
Malkata House
Unknown
9.7
Travelbay

Malkata House

Jeśli ktoś chciałby spędzić w Luksorze i jego okolicy nieco więcej czasu, to Malkata House będzie naprawdę dobrym i rozsądnym wyborem. Zarówno pod kątem lokalizacji, jak i ceny czy warunków pobytowych. Do tego ten widok na góry! No coś wspaniałego. Nasz apartament był świetnie urządzony i miał wszystko, czego podczas kilkudniowego pobytu potrzebowaliśmy.
New Memnon Hotel
Unknown
9.7
Travelbay

New Memnon Hotel

Miejsce z duszą, jakiego raczej nie znajdzie się na egipskim wybrzeżu. Domowa, ciepła atmosfera. Obsługa, która gości traktuje niemal jak rodzinę. Przepyszne śniadania, pozwalające na wgląd w egipską kuchnię. Blisko do licznych atrakcji - można się do nich dostać albo pieszo, albo na rowerze. Polecamy w całej rozciągłości!

Zobacz także

Egipt
Co zwiedzić w Egipcie?
Egipt
Plaże w Egipcie
Egipt
Imprezy w Egipcie
Egipt
Natura w Egipcie
Egipt
Aktywny wypoczynek w Egipcie
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia