Wezuwiusz

3.67       Zobacz opinie (6)

Wezuwiusz (1281 m n.p.m.) jest jednym z tych wulkanów, o których chyba najczęściej uczy się w szkołach. To właśnie on w 79 roku doprowadził do zniszczenia Pompei, paląc i przysypując miasto grubą warstwą popiołu, a także grzebiąc żywcem ok. 2000 osób. I choć od tamtych wydarzeń minęło sporo czasu, to geolodzy są zgodni - podobna tragedia może się powtórzyć. W szczególności, że Wezuwiusz jest wciąż czynnym wulkanem.

Wezuwiusz
Wezuwiusz, Włochy - © Travelbay

Póki co jednak wydaje się być niegroźny. I z tego powodu jest popularnym celem wycieczek. Na jego szczyt dostać się można niezbyt wymagającym szlakiem, który pozwala rozkoszować się pięknymi widokami na Zatokę Neapolitańską oraz wnętrze kraju. Warto też dodać, że wulkan ten został objęty ochroną w ramach parku narodowego - Parco Nazionale del Vesuvio.

Dla kogo?

Szukasz we Włoszech ciekawego szczytu do zdobycia? W takim razie zaplanuj trekking na Wezuwiusz. Wycieczka nie będzie bardzo długa czy wyczerpująca, a pozwoli Ci się nacieszyć cudownymi krajobrazami i widokami. Wezuwiusz przypadnie do gustu także fanom natury i geologii.

Zdjęcia

  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
  • Wezuwiusz
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Wezuwiusz jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Maison Di Fiore B&B
Unknown
322 opinie
9.8
Travelbay

Maison Di Fiore B&B

Rewelacyjny pensjonat położony u stóp Wezuwiusza. Posiada śliczny ogród z basenem, gdzie można się zrelaksować po wycieczkach po okolicy. Dodatkowo oferuje prześliczny widok na Zatokę Neapolitańską. Miło spędziliśmy tu dwa dni. Również dzięki gospodarzom, którzy bardzo o nas dbali.
B&B Casina de Goyzueta
Wyjątkowy
287 opinie
9.5
Travelbay

B&B Casina de Goyzueta

Pensjonat ten znajduje się w miejscowości Torre del Greco. Blisko do Neapolu, na wybrzeże czy na Wezuwiusz. Polecam w szczególności rodzinom z dziećmi. Jest fajny basen z małą zjeżdżalnią oraz spory ogród – pociechy mają się więc gdzie wybawić. Warunki domowe, bez wielkich luksusów. Za to jest niesamowicie przytulnie.
B&B Incanto
Znakomity
198 opinie
8.7
Travelbay

B&B Incanto

Bardzo polecam nocleg w Incanto. Przede wszystkim dlatego, że oferuje rozległą panoramę zatoki oraz okolicznych miejscowości. Za dnia i w nocy robi to ogromne wrażenie! Przemili gospodarze (fakt, mówią tylko po włosku). Dogodny parking. Smaczne śniadania. Rozsądna cena.
Villa Julia
Wyjątkowy
1223 opinie
9.1
Travelbay

Villa Julia

Zatrzymałem się tu na jedną noc, po wycieczce na wulkan. Generalnie Villa Julia jest bardzo sympatycznym miejscem noclegowym. Nieduży, wysprzątany pokój. Do tego z tarasem, z którego rozciągała się przyjemna panorama okolicy. Śniadanie było dodatkowo płatne (kilka euro), ale warto było dopłacić. Smacznie, tak trochę po domowemu.

Zobacz także

Włochy
Co zwiedzić we Włoszech?
Włochy
Najpiękniejsze plaże we Włoszech
Włochy
Życie nocne we Włoszech
Włochy
Parki narodowe we Włoszech
Włochy
Aktywnie we Włoszech
Włochy
Poza szlakiem we Włoszech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon