Syrakuzy

2.80       Zobacz opinie (5)
Marek
Marek
Autor, Travelbay

Położone na Sycylii Syrakuzy są miastem o wyjątkowo bogatej historii, gdzie na dodatek mieszały się różne kultury i wpływy. Dzięki temu stanowią jedno z ciekawszych i bardziej różnorodnych miejsc na całej wyspie. Syrakuzy założone zostały przez osadników pochodzących z Koryntu. Z miastem związany był np. słynny Archimedes. Z wizytą wpadał tu też Platon czy Ajschylos. W Syrakuzach znajdziesz kilka pamiątek po tamtych czasach. Przede wszystkim zajrzyj do Parco Archeologico Neapolis. Zobaczysz tam m.in. ruiny teatru, który mógł pomieścić 15 000 widzów czy jaskinię Dionizosa. Chcąc pogłębić swoją historyczną wiedzę wpadnij też do Muzeum Archeologicznego oraz katakumb San Giovanni.

Oczywiście podczas pobytu nie możesz pominąć wyspy Ortigia, która połączona jest z Syrakuzami mostem. Czeka tam na Ciebie masa atrakcji. Koniecznie wybierz się na spacer do parku, w którym znajduje się Fonte Aretusa - źródło z greckiej mitologii. Obecnie to jeden z bardziej malowniczych zakamarków wyspy. Syrakuzy oferują też świetne tereny spacerowe oraz bardzo bogatą ofertę gastronomiczną.

Dla kogo?

Jeśli jesteś osobą zafascynowaną historią starożytną oraz mitologią, to wizyta w Syrakuzach będzie dla Ciebie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. To tu przespacerujesz się po miejscach, po których chadzali Platon czy Archimedes. Syrakuzy spodobają się też wszystkim tym, którzy cenią piękną i spójną architekturę oraz lubią dużo zwiedzać.

Wyspa Sycylia

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Sycylię na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz EtnaCaltabellotta, TaorminaCefaluMonrealePalermoEriceSan Vito.

Zdjęcia

  • Syrakuzy
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Syrakuzy jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Opinie

2.8 / 5
5 opinie
5
20%
4
0%
3
40%
2
20%
1
20%

Zobacz także

Włochy
Co zwiedzić we Włoszech?
Włochy
Najpiękniejsze plaże we Włoszech
Włochy
Życie nocne we Włoszech
Włochy
Parki narodowe we Włoszech
Włochy
Aktywnie we Włoszech
Włochy
Poza szlakiem we Włoszech
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia