Porto Cervo

3.60       Zobacz opinie (5)

Porto Cervo to główny kurort tzw. Szmaragdowego Wybrzeża  (Costa Smeralda). Znajdziesz je na północy Sardynii. To jedno z bardziej snobistycznych i ekskluzywnych miejsc do wypoczynku nie tylko w obrębie tej wyspy, ale i całych Włoch. Jeszcze do lat 60. XX wieku był to dość dziki i niezbyt zagospodarowany teren Sardynii.

Porto Cervo
Porto Cervo, Włochy - © Travelbay

Ale właśnie w tym czasie został odkryty przez arabskiego inwestora, który postanowił przekształcić go w miejsce wypoczynku dla bogaczy. Na szczęście dokonano tego bez wielkiej ingerencji w krajobraz. W efekcie ten 55-kilometrowy odcinek wybrzeża wciąż zachwyca cudownymi plażami, zatoczkami i przyrodą. Oczywiście znajdzie tu też drogie hotele, wspaniałe wille czy pełne przepychu restauracje. Jeśli chciałbyś spędzić nieco więcej czasu w tym zakątku Sardynii, to zatrzymaj się właśnie w Porto Cervo. Miasteczko przycupnęło nad malowniczą zatoką. W jego bliskim sąsiedztwie znajdziesz dwie, wyjątkowo piękne plaże, jak Cala Granu oraz Grande Pevero. Będziesz mógł zakosztować w kurortowym, pełnym blichtru ale i nieco spokojniejszej atmosferze życiu.

Dla kogo?

Porto Cervo to wymarzony kierunek nieco bardziej leniwych wakacji. Jeśli zależy Ci na wypoczynku, ładnych plażach oraz wysokim standardzie usług, to zaplanuj tam dłuższy pobyt. Warto jednak dodać, że Porto Cervo to raczej propozycja dla osób nieco bardziej majętnych. Ceny są tu znacznie wyższe niż te w innych częściach Sardynii.

Wyspa Sardynia

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Sardynię na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz Cala Goloritze, Pelosa, Cagilari, La Maddalena, Porto Cervo, Castelsardo, Grota Neptuna.

Zdjęcia

  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
  • Porto Cervo
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Porto Cervo to typowy, wakacyjny kurort. Dlatego chcąc w pełni wykorzystać jego potencjał, jak i całego Szmaragdowego Wybrzeża, wtedy koniecznie wybierz się tu latem. Możesz ewentualnie rozważyć wizytę we wrześniu, by ominąć szczyt wakacyjnego sezonu.

Zobacz także

Włochy
Co zwiedzić we Włoszech?
Włochy
Najpiękniejsze plaże we Włoszech
Włochy
Życie nocne we Włoszech
Włochy
Parki narodowe we Włoszech
Włochy
Aktywnie we Włoszech
Włochy
Poza szlakiem we Włoszech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon