Balestrino

3.60       Zobacz opinie (5)

Niewielka miejscowość Balestrino to jedna z większych ciekawostek regionu Liguria. Przede wszystkim dlatego, że w 1953 roku zostało opuszczone. Powodem była seria trzęsień ziemi, która doprowadziła do zniszczenia tamtejszej zabudowy. Porzucone przez mieszkańców, zrujnowane przez naturę i upływ czasu budynki dawnego Balestrino wznoszą się na wzgórzu, oferując niesamowite doznania wizualne.

Balestrino

Balestrino, Włochy - © Travelbay

Rozciągające się stamtąd widoki w połączeniu z możliwością eksplorowania w stylu urbex są atrakcją samą w sobie. W obrębie miasteczka, które założone zostało w XII wieku, znaleźć można górujący nad okolicą zamek, a także kościoły pw. św. Andrzeja oraz św. Jerzego. Wszystkie te budowle są doskonałymi przykładami średniowiecznej architektury. Poniżej znajduje się nowsze Balestrino, które zamieszkuje kilkaset osób.

Dla kogo?

Jeśli lubisz klimat opuszczonych miejsc oraz spacer wśród ruin, wtedy wizyta Balestrino powinna być obowiązkowym punktem Twojego pobytu w Ligurii. Oprócz tego, spodoba się tu entuzjastom malowniczych i widokowych miejsc.

Zdjęcia

  • Balestrino
  • Balestrino
  • Balestrino
  • Balestrino
  • Balestrino
  • Balestrino
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Wizytę w Balestrino warto zaplanować podczas ładnej pogody. Dlatego najlepiej wybrać się tam w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Pamiętaj, że większość atrakcji znajduje się w Balestrino na otwartej przestrzeni. Zabierz też ze sobą wygodne buty.

Zobacz także

Włochy
Co zwiedzić we Włoszech?
Włochy
Najpiękniejsze plaże we Włoszech
Włochy
Życie nocne we Włoszech
Włochy
Parki narodowe we Włoszech
Włochy
Aktywnie we Włoszech
Włochy
Poza szlakiem we Włoszech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon