Aggtelek

4.43       Zobacz opinie (7)

Aggtelek, czyli Park Narodowy Krasu Węgierskiego, to teren, na którym znajduje się ponad 200 różnych jaskiń. Dzięki unikalnemu krajobrazowi, zarówno nad ziemią jak i pod nią, region ten razem z przyległym Słowackim Krasem, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Główną atrakcją parku jest słynna Jaskinia Baradla, której rozległe korytarze osiągają w sumie długość 25 km.

Aggtelek

Aggtelek, Węgry - © Travelbay

Z racji ogromnych rozmiarów i wielu ciekawych podziemnych komnat na turystów czekają tu różne warianty zwiedzania. Najpopularniejsze są krótkie wycieczki po w pełni przygotowanych i oświetlonych trasach, które trwają ok. godzinę. Dla bardziej wymagających są też warianty, w których zwiedzanie trwa nawet 5 godzin i odbywa się przy świetle czołówek. Dodatkowo, na obszarze parku znajdują się jeszcze trzy, inne ciekawe jaskinie udostępnione turystom, czyli Jaskinia Pokoju, Rakoczego oraz Imre Vassa. Okolica, dzięki zróżnicowanym krajobrazom, jest doskonała również na wycieczki piesze, rowerowe czy konne. Na terenie parku wyznaczone są liczne szlaki turystyczne. Warto zajrzeć również do największych miejscowości regionu, czyli Aggtelek oraz Josvafo, które oferują dobrą infrastrukturę turystyczną.

Dla kogo?

Jeśli interesuje Cię speleologia lub po prostu lubisz eksplorować jaskinie, to z pewnością nie możesz pominąć regionu Aggtelek podczas wizyty na Węgrzech. Chciałbyś spróbować swoich sił w bardziej wymagającej wyprawie w głąb ziemi? Zdecyduj się na dłuższy wariant zwiedzania jaskini Baradla. Będziesz mógł podziwiać naturalne piękno jaskini przy świetle czołówek. Jeśli podczas podróży przez Węgry zmęczą Cię letnie upały, to wycieczka do jaskini będzie świetną opcją.

Zdjęcia

  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
  • Aggtelek
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Aggtelek jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Éden Vendégház
Unknown
110 opinie
9.6
Travelbay

Éden Vendégház

Niewielki pensjonat, który znajduje się w miejscowości Aggtelek, całkiem niedaleko jednego z wejść do jaskini Baradla. Dobry standard za rozsądne pieniądze. Nasz pokój był niewielki, ale dobrze wyposażony i urządzony. Świetny jest ogród i ogólnodostępne jacuzzi. Bardzo dobre było też śniadanie. Zdecydowanie miejsce warte polecenia.
Dapsy Vendégház
Fantastyczny
28 opinie
8.3
Travelbay

Dapsy Vendégház

Idealna opcja na niskobudżetowy nocleg na trasie. Sensowne warunki, choć trzeba pamiętać, że łazienka jest wspólna. Lokalizacja bardzo dobra, żeby następnego dnia odwiedzić słynne jaskinie. Niestety właściciel rozmawia tylko po węgiersku lub niemiecku, ale spokojnie idzie się “dogadać”, bo pan jest bardzo miły i kontaktowy.
Boróka Vendégház
Wyjątkowy
186 opinie
9.3
Travelbay

Boróka Vendégház

Boróka Vendégház stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania tutejszego parku narodowego oraz słynnych jaskiń. Pokój był bardzo czysty i wyposażony we wszystko, co potrzeba. Cicha i spokojna okolica, więc bez problemu można było się wyspać. Na korytarzu znajduje się lodówka. Można też skorzystać z dobrze wyposażonej kuchni. Przystępna cena.
Szakál Vendégház
Znakomity
62 opinie
9
Travelbay

Szakál Vendégház

Szakál Vendégház to pensjonat położony trochę na uboczu, ale z drugiej strony blisko do wejścia do jaskini. Pokój jak za tą cenę był całkiem wygodny. Dużym plusem jest ogród, w którym można urządzić sobie wieczornego grilla. Warto wykupić śniadanie, nie jest drogie, a można się najeść.
Katica Vendégház
Fantastyczny
201 opinie
8.1
Travelbay

Katica Vendégház

Bardzo dobry wybór, jeśli ktoś chce przenocować przejazdem i z rana odwiedzić jaskinię, która jest tuż obok. Czysto, schludnie i mili gospodarze. Warto przed zrobieniem rezerwacji sprawdzić, czy pokój posiada wspólną czy prywatną łazienkę, bo różnica w cenie jest niewielka. Dostęp do dobrze wyposażonej kuchni, więc nie zdecydowaliśmy się na śniadania, które są dość drogie.

Zobacz także

Węgry
Co zwiedzić na Węgrzech?
Węgry
Plaże na Węgrzech
Węgry
Życie nocne na Węgrzech
Węgry
Uzdrowiska na Węgrzech
Węgry
Poza szlakiem na Węgrzech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon