Winnica

3.17       Zobacz opinie (6)

Winnica to obecnie jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych Ukrainy, oraz ważny węzeł komunikacyjny kraju. Kilkusetletnia historia miasta była bardzo burzliwa i wiążą się z nią liczne najazdy tatarskie czy kozackie bunty. A w dziejach Winnicy znajdą się też polskie akcenty. Mimo różnych zawirowań, w mieście zachowało się sporo, ciekawych zabytków. Najstarszymi zachowanymi budowlami w Winnicy są kościół i kolegium jezuitów z XVI wieku. Wart odwiedzenia jest również sobór Przemienienia Pańskiego, oraz drewniana cerkiew św. Mikołaja z 1746 roku.

Winnica

Winnica, Ukraina - © Travelbay

Miasto przeżyło prawdziwy rozkwit gospodarczy dzięki doprowadzeniu tu kolei w XIX wieku. Wtedy też powstało wiele imponujących kamienic. Warto zobaczyć budynek hotelu Savoy z 1912 roku, kompleks szkolny na starym mieście, wieżę ciśnień, oraz zabytkowy budynek poczty. Współcześnie Winnica dalej się rozwija, a najważniejszą, nową atrakcją miasta jest największa pływająca fontanna na świecie. Latem przyciąga ona tłumy turystów, którzy mogą podziwiać przepiękne spektakle, na które składają się woda, światło i dźwięk.

Dla kogo?

Jeśli interesuje Cię burzliwa historia wschodnich kresów, oraz ślady po Rzeczpospolitej, która kiedyś tu panowała, to musisz odwiedzić Winnicę. Miasto przypadnie Ci również do gustu, gdy cenisz architekturę przełomu XIX i XX wieku.

Zdjęcia

  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
  • Winnica
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Winnica jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel France
Wyjątkowy
1728 opinie
9.1
Travelbay

Hotel France

Bardzo porządny hotel, który mieści się idealnie w centrum Winnicy. Ale na szczęście nie ma harmideru i w pokoju było cicho. Hotelowe wnętrza mają wysoki standard, a do tego wszystko jest wysprzątane na błysk. Dodatkowo, bardzo smakowały mi tutejsze śniadania, a zwłaszcza świeży chlebek. A wszystko w rozsądnych pieniądzach.
Safari-Club
Fantastyczny
1074 opinie
8.5
Travelbay

Safari-Club

Safari-Club to niedrogi hotel, który leży niedaleko od centrum, więc spokojnie mogliśmy odstawić samochód i zwiedzać okolicę na piechotę. Blisko do sklepów i do atrakcji. Pokój był nowocześnie urządzony i niczego w nim nie brakowało. Na korytarzu była nawet ogólnodostępna lodówka, a w ogrodzie basen. Uwaga jest taka, że nie można płacić tu kartą, ale niedaleko jest bankomat, więc nie stanowi to większego problemu.
Hotel Dobrodiy
Znakomity
902 opinie
9
Travelbay

Hotel Dobrodiy

Bardzo dobra opcja na 1-2 dni, żeby lepiej poznać miasto. Centrum i starówka są tuż obok, więc w ogóle nie trzeba korzystać z transportu publicznego czy własnego auta. Sam hotel jest całkiem nowy, więc wszystko jest sprawne i czyste. Standard jak za tę cenę był bardzo dobry.
FENIX TOWN
Wyjątkowy
1144 opinie
9.3
Travelbay

FENIX TOWN

Fenix Town to wysokiej klasy hotel usytuowany w samym centrum miasta. Dla ważne było to, że dysponuje prywatnym garażem podziemnym. Pokój był przestronny i ładnie urządzony. Jedyne większe zastrzeżenie mam do śniadania, bo dostępne są tylko zestawy śniadaniowe, którymi nie bardzo da się najeść i nie są one też zbyt smaczne. Na szczęście na mieście można zjeść coś za parę groszy.
Aristokrat
Wyjątkowy
937 opinie
9.3
Travelbay

Aristokrat

Hotel zgodnie z nazwą urządzony w klasycznym, eleganckim stylu. Standard pokoju, oraz jakość obsługi na bardzo wysokim poziomie. I pomimo tego, że lokalizacja nie jest idealna, to i tak bardzo miło spędziłem tu czas. Przynajmniej miałem stąd blisko na pokazy fontann, które naprawdę robią wrażenie. Polecam też bardzo hotelową restaurację. Pyszna, ukraińska kuchnia.

Zobacz także

Ukraina
Co zwiedzić na Ukrainie?
Najpiękniejsze plaże na Ukrainie
Ukraina
Miejsca na imprezę na Ukrainie
Ukraina
Aktywnie na Ukrainie
Ukraina
Poza szlakiem na Ukrainie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon