Mukaczewo

3.60       Zobacz opinie (5)

Mukaczewo to drugie, największe miasto Ukrainy Zakarpackiej. Najważniejszą atrakcją miasta jest zamek Palanka, który swymi początkami sięga XIII wieku. Po licznych przebudowach na przestrzeni stuleci, dziś na tę niesamowitą twierdzę składają się aż trzy zamki: niski, średni, oraz wysoki, a także przedzamcze z suchą fosą i mostem zwodzonym. Jest to największa i najlepiej zachowana budowla obronna na całym Zakarpaciu. Mieści się w nim muzeum z ekspozycją historyczną i etnograficzną, które dobrze pokazuje burzliwą historię tych ziem.

Mukaczewo
Mukaczewo, Ukraina - © Travelbay

Mukaczewo nazywane jest miastem trzech narodów. Przez większość swojej długiej historii należało bowiem do Królestwa Węgierskiego, następnie zostało włączone do Czechosłowacji, aż w roku 1945 razem z całym zakarpaciem przyłączone zostało do ZSSR. Teraz jest częścią Ukrainy, ale nadal obecna jest tu mniejszość Węgierska i Rosyjska, oraz wpływy tych narodowości. Poza zamkiem, który dominuje nad miastem, wybierz się do centrum, by odwiedzić Monastyr św. Mikołaja z XIV wieku oraz zabytkowy ratusz miejski.

Dla kogo?

Jeśli fascynują Cię średniowieczne twierdze, to z pewnością docenisz wizytę w świetnie zachowanym Zamku Palanka. Dodatkowo, gdy interesuje Cię długa i burzliwa historia Zakarpacia, to poznasz ją właśnie w Mukaczewie. Miasto zaskakuje także ciekawymi wpływami węgierskimi.

Zdjęcia

  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
  • Mukaczewo
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Mukaczewo jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Inn Leonard
Znakomity
296 opinie
9
Travelbay

Inn Leonard

Niewielki, ale całkiem przyjemny zajazd, który dla nas był idealny na dwie noce. Spokojna i cicha okolica. Do centrum jest stąd kawałek, ale na zamek można iść spacerem. Pokój był czysty i oferował dobre warunki. Dużym plusem był parking na prywatnej posesji.
Hotel Star
Fantastyczny
1018 opinie
8.2
Travelbay

Hotel Star

Naprawdę dobry hotel, który położony jest idealnie w centrum miasta. Ma swój prywatny, zamykany parking. Nie jest bardzo nowoczesny, ale utrzymany w całkiem niezłej kondycji i oferuje dobre warunki w rozsądnej cenie. Do dyspozycji jest nawet niewielki basen. Mi super się sprawdził jako baza do odwiedzenia miasta. Tuż obok jest genialna restauracja Bogracz.
Vilni Kimnaty
Znakomity
344 opinie
8.9
Travelbay

Vilni Kimnaty

Vilni Kimnaty to ciekawe miejsce z artystycznym klimatem. Dla nas nocleg tutaj był dodatkową atrakcją i zdecydowanie dodał uroku całemu wypadowi w te rejony. Przemiły pan gospodarz bardzo życzliwie nas ugościł. Do centrum było niedaleko, a do zamku sprawnie można się dostać marszrutką. Kolejna zaleta to prywatny parking.
Ferdinand
Znakomity
1094 opinie
8.9
Travelbay

Ferdinand

Hotel Ferdinand położony jest po drugiej stronie rzeki niż ścisłe centrum miasta. Do starówki można dotrzeć w ramach niezbyt długiego spaceru. Hotel trzyma całkiem wysoki standard. Mój pokój był przestronny i wygodny. Prywatny zamykany parking i całkiem dobre śniadania. Miejsce godne polecenia.
У Гуцула
Wyjątkowy
43 opinie
9.5
Travelbay

У Гуцула

Niewielki hotel, który położony jest w samym centrum miasta. Blisko do sklepów i blisko na starówkę. Łatwo też można się dostać na zamek. Ładnie urządzone i klimatyczne wnętrza. Bardzo smakowały nam śniadania. Dobre miejsce w rozsądnej cenie.

Zobacz także

Ukraina
Co zwiedzić na Ukrainie?
Najpiękniejsze plaże na Ukrainie
Ukraina
Miejsca na imprezę na Ukrainie
Ukraina
Aktywnie na Ukrainie
Ukraina
Poza szlakiem na Ukrainie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon