Kamieniec Podolski

4.40       Zobacz opinie (10)

Kamieniec Podolski większości Polaków od razu kojarzy się z niesamowitą twierdzą. To właśnie ją rozsławił Henryk Sienkiewicz, pisząc o jej obrońcach w “Panu Wołodyjowskim”. Malowniczo położony zamek jest jedną z popularniejszych atrakcji Ukrainy. Kamieniec Podolski przez bardzo długi czas uważany był za niemożliwy do zdobycia. A wszystko za sprawą umocnień, faktu, że miasto otoczone jest przez rzekę oraz dzięki wspomnianej warowni. Aczkolwiek na przestrzeni wieków, zamek zdobyty był dwukrotnie. Do dziś jednak zachował się w dobrym stanie i obecnie mieści się w nim muzeum.

Kamieniec Podolski, Ukraina

Kamieniec Podolski, Ukraina - © Travelbay

Charakterystycznymi elementami zamku są liczne baszty i wieże. Przez długi czas tereny te były pod panowaniem polskich rządów i nadal jest tu widocznych dużo pozostałości po naszych rodakach. Jeśli odwiedzisz Kamieniec Podolski, to nie koncentruj się jedynie na zamku, ale również na starym mieście. Przechodząc przez imponujący Most Turecki, będziesz mógł odwiedzić Bramę Miejską, Bramę Polską oraz Basztę Batorego. Przespaceruj się również na Rynek Polski oraz do Polskiego Ratusza. Kolejne ciekawe zabytki to Kościół św. Mikołaja, klasztor dominikanów, ruiny katedry ormiańskiej czy kościół Trynitarzy. Na dawnych umocnieniach miasta, zwanych Fortami Dahlkego, dziś znajduje się jeden z lepszych punktów widokowych na zamek.

Dla kogo?

Jeśli interesujesz się średniowieczną historią Polski, to musisz odwiedzić właśnie Kamieniec Podolski, który dawniej zwany był “Polską Bramą Wschodnią”. Jeśli lubisz twierdze i odkrywanie historycznych budowli, to znajdziesz tu wiele dobrze zachowanych zabytków.

Zdjęcia

 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
 • Kamieniec Podolski
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Kamieniec Podolski jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Kleopatra VIP hotel
Znakomity
1169 opinie
8.7
Travelbay

Kleopatra VIP hotel

Kleopatra VIP  to hotel o wysokim standardzie. Co najważniejsze, położony jest na samej starówce Kamieńca Podolskiego, więc do wszystkich większych atrakcji spokojnie mogliśmy iść pieszo. Poza tym ,pokój był bardzo przestronny i wygodny, a do dyspozycji był jeszcze basen i sauna. Bardzo dobre śniadania i ogólnie myślę, że jak za te warunki i udogodnienia, to cena była atrakcyjna.
Reikartz Kamianets-Podilskyi
Znakomity
561 opinie
8.8
Travelbay

Reikartz Kamianets-Podilskyi

Zdecydowaliśmy się na ten hotel głównie ze względu na lokalizację. Rzeczywiście okazała się być idealna. Blisko do wszystkich, większych atrakcji miasta. Co więcej, hotel mieści się w gustownie wyremontowanej, starej kamienicy. Warunki bardzo dobre, pokój ładnie urządzony, a obsługa była na najwyższym poziomie.
Panorama Apart-Hotel
Wyjątkowy
557 opinie
9.5
Travelbay

Panorama Apart-Hotel

Nowocześnie urządzone, klimatyzowane i bardzo dobrze usytuowane apartamenty. My po przejrzeniu komentarzy wybraliśmy apartament z tarasem i rzeczywiście była to super opcja. Dobre warunki i do tego dostęp do wspólnej kuchni. Na dole w budynku jest świetne miejsce na śniadanie.
Nazar Stodolya
Znakomity
563 opinie
9
Travelbay

Nazar Stodolya

Niewielki zajazd położony może nie w samym centrum Kamieńca, ale bardzo blisko. Największą zaletą jest piękny widok na zamek już z pokoju. Szczególnie, że wieczorami jest on rewelacyjnie podświetlony. Bardzo mili gospodarze, dobre warunki, a to wszystko w niezłej cenie.
U Dominicana
Wyjątkowy
250 opinie
9.5
Travelbay

U Dominicana

Jak dla mnie to idealna lokalizacja, bo tuż przy Polskim Rynku, czyli centralnej części starówki Kamieńca. Wszędzie było stąd blisko. Pokój był bardzo przestronny i komfortowy, a łóżko niesamowicie wygodne. Czystość oraz obsługa na wysokim poziomie. Bardzo dobra restauracja na parterze.

Zobacz także

Ukraina
Co zwiedzić na Ukrainie?
Najpiękniejsze plaże na Ukrainie
Ukraina
Miejsca na imprezę na Ukrainie
Ukraina
Aktywnie na Ukrainie
Ukraina
Poza szlakiem na Ukrainie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon