Czarnohora

4.50       Zobacz opinie (8)

Czarnohora jest najwyższym pasmem w grupie Karpat Ukraińskich. Tu znajduje się też najwyższy szczyt Ukrainy, czyli Howerla, mający 2061 m n.p.m.. Oprócz niego wznosi się tu w sumie jeszcze 5 gór, które przekraczają wysokość 2000 m n.p.m.. Malowniczy, pofałdowany krajobraz uzupełniają liczne jeziora polodowcowe. Do najbardziej znanych należy jezioro Niesamowite oraz Brebenieskuł.

Czarnohora Ukraina

Czarnohora, Ukraina - © Travelbay

Największą zaletą tego regionu jest jego naturalny charakter, który w bardzo małym stopniu został zmieniony przez człowieka. Jednym z lepszych przykładów jest chociażby bukowy las pierwotny Czarnohory, który został wpisany na listę UNESCO. Tutejsze tereny są też chronione jako część Karpackiego Parku Narodowego. W okresie międzywojennym, głównym grzbietem Czarnohory przebiegała granica pomiędzy II Rzecząpospolitą a Czechosłowacją. I do dziś przetrwały tu zabytkowe słupki graniczne.

Dla kogo?

Jeśli cenisz naturę, a także odkrywanie jej piękna podczas długich wędrówek, wtedy Czarnohora będzie idealnym miejscem dla Ciebie. To pasmo górskie spodoba Ci się również wtedy, jeśli lubisz turystykę przygodową, biwaki na dziko oraz możliwość odcięcia się od dobrodziejstw cywilizacji. Dodatkowo, jeśli Twoim celem jest zdobycie “Korony Europy”, to nie możesz pominąć najwyższego szczytu Ukrainy, czyli Howerli. W pobliżu warto odwiedzić również Bukovel.

Zdjęcia

  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
  • Czarnohora
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Czarnohora jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
U Slavika
Wyjątkowy
216 opinie
9.5
Travelbay

U Slavika

Niezły pensjonat, który był idealny na noc przed i po naszym trekkingu w Czarnohorze. Przemiły Pan gospodarz, wszystko wysprzątane na błysk i komfortowy pokój. Do tego jeszcze świetne śniadania i atrakcyjna cena. Gorąco polecam.
Dzherelo
Unknown
81 opinie
9.6
Travelbay

Dzherelo

Bardzo dobra kwatera w górskim stylu, położona w raczej mało obleganej okolicy. Tuż obok płynie przyjemny strumyk, a wokół znajdziecie sporo tras na lekkie przechadzki. Niesamowicie mili gospodarze, dobre warunki i to wszystko w bardzo dobrej cenie. Super miejsce na ucieczkę od miasta.
Guest House U Stasuka
Wyjątkowy
220 opinie
9.4
Travelbay

Guest House U Stasuka

Guest House U Stasuka mieści się samym centrum Worochty. Blisko stąd do sklepu, a tuż obok jest też dworzec kolejowy. Ale musimy dodać, że jest całkiem cicho, spokojnie i komfortowo się można wyspać. Łazienka jest wspólna na 3 pokoje. Ale podczas naszego pobytu nikogo więcej nie było, więc mieliśmy ją tylko do naszej dyspozycji.
Hotel Khatky Ruslany
Wyjątkowy
181 opinie
9.2
Travelbay

Hotel Khatky Ruslany

Kompleks turystyczny w formie apartamentów w domkach. Bardzo dobre warunki w przystępnej cenie. Obsługa profesjonalnie podchodzi do tematu i bardzo miło wspominamy pobyt tutaj. Piękne okolice i fajnie zagospodarowany teren całego kompleksu. Bardzo smakowało nam jedzenie w tutejszej restauracji.
Skarbivka
Znakomity
449 opinie
8.7
Travelbay

Skarbivka

Zajazd Skarbivka położony jest w centrum Worochty, tuż obok stacji kolejowej. Jest to więc idealne miejsce na nocleg, jeśli ktoś tak jak my, dojeżdża tu pociągiem. Dla zmotoryzowanych jest zamykany parking. Budynek nie ma żadnego szyldu, ale ze stacji odebrał nas przemiły gospodarz. Załatwił nam też transport bliżej szczytu Hoverli. Warunki są dobre, a w nocy pociągi zbytnio nie przeszkadzają. Ponoć podczas zimniejszych miesięcy bywa tu chłodno, ale latem było przyjemie.

Zobacz także

Ukraina
Co zwiedzić na Ukrainie?
Najpiękniejsze plaże na Ukrainie
Ukraina
Miejsca na imprezę na Ukrainie
Ukraina
Aktywnie na Ukrainie
Ukraina
Poza szlakiem na Ukrainie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon