Czarnobyl

4.67       Zobacz opinie (18)

Czarnobyl to okryte złą sławą miejsce, w którym w 1986 roku doszło do największej katastrofy atomowej. W wyniku wybuchu w jednym z reaktorów elektrowni jądrowej, skażeniu promieniotwórczemu uległ ogromny obszar i do dziś wyznaczona jest tu strefa wykluczenia. Obecnie teren ten można odwiedzić, ale tylko i wyłącznie z licencjonowanymi przewodnikami i stosując się do odpowiednich zasad.

Czarnobyl

Czarnobyl, Ukraina - © Travelbay

Miejscem, które najlepiej oddaje skalę tragedii, jest miasto Prypeć położone w bezpośrednim sąsiedztwie feralnej elektrowni. Wybudowane w latach 70. XX wieku było modelowym, nowoczesnym miastem, w którym mieszkała obsługa elektrowni. Nagle, z dnia na dzień, w wyniku ewakuacji zostało ono opuszczone i do dziś jest miastem widmem, które powoli niszczeje. To właśnie stąd pochodzi większość niesamowitych zdjęć zrujnowanych budynków, lub nigdy nie otwartego parku rozrywki z wielkim kołem młyńskim. Kolejnym ciekawym miejscem jest pomnik ku czci likwidatorów, który stoi w sąsiedztwie nowego sarkofagu, tzw. Arki, która przykryła miejsce katastrofy. Odwiedź również miasto Czarnobyl, w którym obecnie żyje kilka tysięcy osób, oraz leżące nieopodal Oko Moskwy, czyli tajemniczy, ogromny, sowiecki radar. W tym momencie zwiedzanie wyżej wymienionych miejsc jest już bezpiecznie, ponieważ poziom napromieniowania nawet w Prypeci jest mniejszy niż np. w centrum Warszawy.

Dla kogo?

Jeśli jesteś fanem opuszczonych miejsc, a także jeśli z wypiekami na twarzy oglądałeś serial produkcji HBO poświęcony Czarnobylowi, wtedy koniecznie musisz się tam wybrać. Musisz jednak pamiętać, że do strefy wykluczenia mają wstęp tylko i wyłącznie osoby powyżej 18. roku życia.

Zdjęcia

 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
 • Czarnobyl
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Czarnobyl jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Ministerka Lake-House
Fantastyczny
560 opinie
8.5
Travelbay

Ministerka Lake-House

Bardzo polecam Ministerka Lake-House pod Kijowem. Świetny, nieduży hotel położony nad Dnieprem. Ładne, całkiem nowoczesne wnętrza. Nasz pokój był bardzo przestronny. W ogrodzie mogliśmy korzystać z basenu. Na miejscu jest też sauna. Udany pobyt za niewielkie pieniądze.
Pushcha Congress Hotel
Wyjątkowy
297 opinie
9.1
Travelbay

Pushcha Congress Hotel

Na obrzeżach Kijowa znajduje się Pushcha Congress Hotel. Spędziłem tam jedną noc, ale byłem bardzo zadowolony z pobytu. Otoczony lasem, jest całkiem kameralnym miejscem. Pokój spełnił moje oczekiwania. Drobnym mankamentem było to, że na śniadanie trzeba było przejść do sąsiedniego budynku. Na szczęście nie była to duża odległość.
Fortetsya Park-Otel
Znakomity
309 opinie
8.9
Travelbay

Fortetsya Park-Otel

Idealne miejsce dla kogoś, kto chce być blisko przyrody, ale równocześnie mieć Kijów w zasięgu krótkiej jazdy autem. Fortetsya Park-Otel oferuje nocleg w drewnianych domkach z uroczo zaaranżowanymi wnętrzami. Zachwycił nas również fakt, że położone są w środku lasu. Jest też świetny plac zabaw dla dzieci. Więc rodziny z dziećmi też będą się tu dobrze czuły.
Mackintosh Hotel
Znakomity
503 opinie
9
Travelbay

Mackintosh Hotel

Mackintosh Hotel to dość nowy obiekt znajdujący się w kijowskiej dzielnicy Podole. Nie jest może najtaniej, ale standard jest na bardzo wysokim poziomie. Jasne i przestronne wnętrza. Do tego niebywale czysto! Blisko nad Dniepr i do stacji metra.

Zobacz także

Ukraina
Co zwiedzić na Ukrainie?
Najpiękniejsze plaże na Ukrainie
Ukraina
Miejsca na imprezę na Ukrainie
Ukraina
Aktywnie na Ukrainie
Ukraina
Poza szlakiem na Ukrainie
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia