Charków

3.29       Zobacz opinie (7)

Charków, czyli dawna stolica Ukrainy, to obecnie drugie, największe miasto kraju. Od dawna było ono skoncentrowane na przemyśle. Za czasów ZSRR był to trzeci, najbardziej znaczący ośrodek naukowy i przemysłowy po Moskwie i Leningradzie. Wciąż funkcjonuje tu sporo fabryk. Ale widać też coraz więcej wpływów kulturalno-naukowych. Pośród szarych blokowisk i licznych zakładów przemysłowych, wyróżniają się piękne i często złocone obiekty sakralne. Warto zobaczyć monaster Opieki Matki Bożej z charakterystycznymi kopułami.

Charków, Ukraina

Charków, Ukraina - © Travelbay

Cudem Charkowa zwany jest Sobór Zwiastowania, czyli jedyna na świecie cerkiew prawosławna wybudowana w stylu bizantyjskim. Ta malownicza budowla z cegieł ma aż 80 m wysokości i może pomieścić w swoim wnętrzu 4000 osób. Kolejnym, wartym odwiedzenia miejscem jest Plac Wolności, który jest pięć razy większy od Placu Czerwonego w Moskwie. A to czyni go jednym z największych placów w Europie. Obok niego mieści się ogromny, pierwszy wieżowiec ZSRR, czyli tzw. Derżprom, który jest ciekawym przykładem stylu, zwanego konstruktywizmem. Zobacz również budynek Uniwersytetu Charkowskiego oraz przejdź się klimatyczną ulicą Sumską. Podczas zwiedzania miasta skorzystaj z transportu miejskiego, a zwłaszcza z metra, ponieważ niektóre ze stacji podziemnej kolejki pochodzą jeszcze z czasów ZSRR i prezentują całkiem ciekawy styl.

Dla kogo?

Jeśli interesuje Cię architektura i styl z czasów ZSRR, to musisz odwiedzić Charków, w którym znajdziesz mnóstwo ciekawych budowli z tego okresu. Miasto przypadnie Ci do gustu również wtedy, jeśli szukasz miejsc spoza głównych, turystycznych szlaków. Charków nie jest oblegany przez turystów, co czyni zwiedzanie dużo bardziej przyjemnym.

Zdjęcia

  • Charków
  • Charków
  • Charków
  • Charków
  • Charków
  • Charków
  • Charków
  • Charków
  • Charków
  • Charków
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Charków jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Viva Hotel
Znakomity
1163 opinie
8.8
Travelbay

Viva Hotel

Viva Hotel to całkiem dobry wybór. Może nie jest zlokalizowany w samym centrum, ale za to tuż obok była stacja metra, więc dosłownie w parę minut można się było dostać do wszystkich atrakcji. Warunki w pokoju były bardzo dobre. Wygodne łóżko, ładne meble. Śniadanie bez szału, ale też nie było się do czego przyczepić. Miła obsługa i konkurencyjna cena.
Kulikovskiy hotel
Znakomity
1080 opinie
9
Travelbay

Kulikovskiy hotel

Nowy hotel, który mieści się w ciekawie odrestaurowanym budynku. Wybrałem go ze względu na bliskość centrum miasta. Wnętrza były porządnie wysprzątane, a pokój, choć niewielki, to bardzo komfortowy. Warto dopłacić do śniadań.
Nordian
Wyjątkowy
556 opinie
9.4
Travelbay

Nordian

Nordian to świetny aparthotel. Lokalizacyjnie jest to samo centrum miasta, więc wszędzie blisko. Nasz apartament był duży i świetnie wyposażony. Zdjęcia z systemu rezerwacyjnego nie były przekłamane. Klimatyzacja działała bez zarzutu, a kuchnia miała wszystko co potrzeba. Obsługa kontaktowa i z chęcią doradzi, gdzie się udać w Charkowie.
Pletnevskiy Inn
Znakomity
539 opinie
8.9
Travelbay

Pletnevskiy Inn

Zdecydowałem się na ten hotel głównie ze względu na lokalizację w samym centrum miasta. Pokój okazał się niewielki, ale był odpowiednio wyposażony i trzymał dobry standard. Przemiła obsługa pomogła mi zaplanować ciekawy pobyt w mieście. Bardzo polecam restaurację hotelową. Super przyrządzone dania obiadowe, w rozsądnych pieniądzach.
Gostiny Dvor Hotel
Wyjątkowy
595 opinie
9.2
Travelbay

Gostiny Dvor Hotel

Gostiny Dvor to bardzo przyjemny hotel, który położony jest w sercu Charkowa. Komfortowy pokój, który był codziennie sprzątany. Wygodne łóżko. Profesjonalna, nienachalna obsługa. Bardzo smakowało nam tutejsze wyżywienie. Na śniadanie są do wyboru różne zestawy i każdy z nich jest wyborny. Polecamy też zostać tu na obiad. Nie ma się do czego przyczepić.

Zobacz także

Ukraina
Co zwiedzić na Ukrainie?
Najpiękniejsze plaże na Ukrainie
Ukraina
Miejsca na imprezę na Ukrainie
Ukraina
Aktywnie na Ukrainie
Ukraina
Poza szlakiem na Ukrainie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon