Sankt Moritz

4.14       Zobacz opinie (7)

Sankt Moritz jest jednym z najstarszych, ale też najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych kurortów zimowych na świecie. Miasto leży w malowniczej dolinie Engadine, na wysokości ok. 1800 m n.p.m.. Otaczają go imponujące szczyty przekraczające 3000 metrów. Jedną z charakterystycznych cech regionu jest ponad 320 słonecznych dni w roku. Miasto często było pionierem w różnych dziedzinach. To właśnie tu, już w 1935 roku, powstał pierwszy wyciąg narciarski w Szwajcarii, a jeszcze kilka lat wcześniej pierwsza szkoła narciarska.

St. Moritz, Szwajcaria

Sankt Moritz, Szwajcaria - © Travelbay

Sankt Moritz było dwukrotnym gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1928 oraz 1948 roku. Obecnie, narciarze mają tu do dyspozycji 3 połączone ze sobą centra narciarskie, które oferują w sumie ponad 350 km tras o różnym poziomie trudności. Stoki narciarskie docierają aż na 3303 m n.p.m i umożliwiają jazdę na 3 różnych lodowcach. Inne zimowe atrakcje to 180 km tras do narciarstwa biegowego, oraz jedyny na świecie naturalny tor bobslejowy. Latem goście mogą eksplorować ten teren dzięki sieci górskich szlaków pieszych i rowerowych, oraz podziwiać okolicę z niesamowitych punktów widokowych. Sankt Moritz cieszy się dużym uznaniem wśród światowych gwiazd i najzamożniejszych ludzi świata, a tutejsze wysokiej klasy hotele, oraz restauracje są w stanie zapewnić wypoczynek na najwyższym poziomie.

Dla kogo?

Jeśli cenisz styl i klasę, a także chciałbyś poznać jedno z bardziej prestiżowych i modnych miejsc do wypoczynku na świecie, to musisz odwiedzić właśnie Sankt Moritz. To również dobry wybór, gdy najważniejsza jest dla Ciebie jakość oferowanych usług i chciałbyś szusować wśród gwiazd światowego formatu. Odwiedź Sankt Moritz także wtedy, gdy szukasz doskonale przygotowanych stoków narciarskich z nowoczesną infrastrukturą.

Zdjęcia

  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
  • Sankt Moritz
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Sankt Moritz jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Zobacz także

Szwajcaria
Co zwiedzić w Szwajcarii?
Szwajcaria
Życie nocne w Szwajcarii
Szwajcaria
Parki narodowe w Szwajcarii
Szwajcaria
Aktywny wypoczynek w Szwajcarii
Szwajcaria
Poza szlakiem w Szwajcarii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon