Niżne Tatry

4.31       Zobacz opinie (13)

Położone w całości na Słowacji Niżne Tatry (Tatry Niskie), choć nie są może tak popularne, jak Tatry Wysokie, to na pewno warto się w nie wybrać. Pasmo to, rozciągające się na długości 80 km na południe od Liptowskiego Mikulasza, objęte jest ochroną w ramach parku narodowego. Oferuje piękne widoki i nieco mniej zatłoczone szlaki.

Niżne Tatry, Słowacja

Niżne Tatry, Słowacja - © Travelbay

Najwyższym szczytem jest Dumbier (2042 m n.p.m.), lecz dużo większą popularnością cieszy się Chopok (2024 m n.p.m.). To właśnie w jego sąsiedztwie działa jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich Słowacji, czyli Jasna Chopok. Świetnie przygotowane stoki, duża różnorodność tras oraz doskonała infrastruktura sprawiają, że każdego roku, zimą, Tatry Niżne odwiedzają tłumy turystów. Jednak góry te pozwalają aktywnie spędzić czas również podczas cieplejszych miesięcy. Bowiem wędrowanie po Tatrach Niżnych to czysta przyjemność.

Dla kogo?

Nie da się ukryć, że Tatry Niżne będą idealnym celem, jeśli lubisz aktywnie spędzać czas. I to bez względu na porę roku. Zimą, czekają tu na Ciebie doskonałe warunki do uprawiania różnych form narciarstwa - od zjazdowego, przez skitury, freeride czy biegówki. Latem natomiast, będziesz mógł wędrować po licznych szlakach pieszych, a także jeździć na rowerze.

Zdjęcia

 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
 • Niżne Tatry
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Na pewno warto odwiedzić Niżna Tatry w zimie. Głównie przez wzgląd na działający tam ośrodek narciarski. Lato pozwala na długie, piesze wycieczki. Natomiast jesień oferuje przepiękne, złote i rude kolory traw porastających górskie zbocza. W efekcie Niżne Tatry stają się wymarzonym plenerem fotograficznym.

Niżne Tatry
Niżne Tatry, Słowacja - © Travelbay

Demianowska Dolina

W tym regionie znajdziesz aż dwie jaskinie, które spodobają się lubującym się w obiektach natury. Pierwszą jest Jaskinia Wolności, drugą Jaskinia Lodowa. W regionie Doliny Demianowskiej jest też malownicze jezioro Wrbickie Pleso.

Niżne Tatry
Wrbickie Pleso, Niżne Tatry, Słowacja - © Travelbay

Donovaly

Niżne Tatry to idealne miejsce do jazdy na nartach. Nie jestem w stanie wymienić tutaj wszystkich możliwych ośrodków narciarskich, ale chociaż te największe. Donovaly to jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich na Słowacji. Do dyspozycji jest aż 11 kilometrów tras, co na tak niskie góry naprawdę dużo. Trasy zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Na miejscu dostępny snowpark.

Niżne Tatry
Donovaly, Niżne Tatry, Słowacja - © Travelbay

 

Zobacz także

Słowacja
Co zwiedzić na Słowacji?
Słowacja
Życie nocne na Słowacji
Słowacja
Parki narodowe na Słowacji
Słowacja
Aktywnie na Słowacji
Słowacja
Poza szlakiem na Słowacji
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon