Bardejów

3.91       Zobacz opinie (11)

Bardejów jest jednym z piękniejszych, słowackich miasteczek. Położony blisko granicy z Polską, otoczony górami, może stanowić idealny cel jednodniowej wycieczki z Krynicy, Tylicza czy Muszyny. Dlaczego powinieneś odwiedzić Bardejów? Przede wszystkim przez wzgląd na uroczy rynek. W jego obrębie stoi 46 uroczych, jednopiętrowych kamieniczek ze spadzistymi dachami, a także imponujący kościół św. Idziego.

Bardejów
Bardejów, Słowacja - © Travelbay

Z kościelnej wieży rozciąga się przepiękny widok na rynek, miasto i okoliczne góry. Walory Bardejowa zostały docenione na arenie międzynarodowej i w 2000 roku historyczne centrum oraz zabudowania należące do synagogi wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pobyt w mieście możesz też połączyć z relaksem w Bardejowskich Kupelach. W uzdrowisku tym znajdziesz termalne, lecznicze wody, baseny i przyjemne tereny spacerowe.

Dla kogo?

Jesteś miłośnikiem małych miasteczek, spacerów i niezbyt męczącego zwiedzania? Wtedy koniecznie odwiedź Bardejów. Eksplorowanie jego największych atrakcji nie zajmie Ci więcej, niż 3-4 godziny. Dysponując autem będziesz też mógł zawitać w Bardejowskich Kupelach, a także zdobyć ruiny pobliskiego zamku Zborov.

Zdjęcia

  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
  • Bardejów
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Bardejów jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Penzión Magura
Wyjątkowy
230 opinie
9.3
Travelbay

Penzión Magura

W pensjonacie Magura miałem okazję nocować dwukrotnie i miejsce to cały czas trzyma poziom. Znajduje się blisko historycznego centrum, trzy kroki od synagogi. Pokoje są duże, ładnie urządzone i wyposażone w czajnik, filiżanki i małą lodówkę. Do tego na miejscu serwowane są niezłe śniadania.
eL Cafe Bar & Restaurant
Fantastyczny
111 opinie
8.1
Travelbay

eL Cafe Bar & Restaurant

Pensjonat ten położony jest w ścisłym centrum. Rzeczywiście na miejscu działa restauracja i bar. Ale nie martwcie się, nie jest tam głośno. Spędziłem dwie noce i nie narzekałem. W szczególności, że na piwo nie musiałem daleko chodzić. Pokój spełnił moje oczekiwania. Śniadania pyszne. Nie są podawane w formie szwedzkiego stołu, a zamawia się je z menu.
Kulturne Centrum Bardejov
Znakomity
131 opinie
8.9
Travelbay

Kulturne Centrum Bardejov

Jeśli nocleg w Bardejowie to tylko w Domu Polskim! Pod nazwą tą funkcjonuje Centrum Kultury, znane też jako Poľsko-slovenský dom. Przede wszystkim znajduje się bezpośrednio przy rynku. Pracownicy doradzą Wam w kwestii zwiedzania. Na miejscu dostaniecie też mapy, foldery i mnóstwo inspiracji dotyczących okolicy. Pokój był schludny, bez wielkich luksusów, ale ja i tak byłem zachwycony.
Apart-club Zora
Znakomity
133 opinie
9
Travelbay

Apart-club Zora

Ja polecam pobyt w Bardejowskich Kupelach w Apart-club Zora. Znajdziecie tam kilka domków z apartamentami. Mnóstwo zieleni wokół, nieduży zewnętrzny basen. Idealne miejsce, żeby wypocząć. A także jest dobrą bazą wypadową do poznawania okolicy: uzdrowiska, samego Bardejowa, zamku Zborov czy Svidnika.

Zobacz także

Słowacja
Co zwiedzić na Słowacji?
Słowacja
Życie nocne na Słowacji
Słowacja
Parki narodowe na Słowacji
Słowacja
Aktywnie na Słowacji
Słowacja
Poza szlakiem na Słowacji
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon