Vrsac

3.50       Zobacz opinie (6)

We wschodniej części Wojwodiny, tuż przy granicy z Rumunią, leży miasteczko Vrsac. Po raz pierwszy wzmiankowane było w XV w., lecz swoją historią sięga czasów neolitu.

Vrsac
Vrsac, Serbia - © Travelbay

Vrsac znany jest w Serbii z kilku powodów. Przede wszystkim przebiega przez niego międzynarodowa linia kolejowa Wiedeń - Budapeszt - Belgrad - Bukareszt. Po drugie, pochodził stamtąd arcymistrz szachowy Borislav Kostic, na cześć którego w Vrsacu odbywa się turniej szachowy o międzynarodowej renomie. Po trzecie, to serbskie miasteczko jest znanym centrum winiarskim. Każdego roku, w trzeci weekend września, odbywa się tam wydarzenie o nazwie „Grozdjebal”, w trakcie którego będziesz mógł uczestniczyć w licznych koncertach, zapoznać się z różnymi gatunkami winorośli, a także wziąć udział w degustacji wina.

Dla kogo?

Odwiedź Vrsac jeśli chcesz spróbować dobrego, serbskiego wina. To także doskonały kierunek dla entuzjastów małomiasteczkowych klimatów oraz niezobowiązującej atmosfery. W Vrsacu nie ma zbyt wielu zabytków, więc jeśli jesteś mocno nastawiony na zwiedzanie, wtedy raczej obierz inny kierunek.

Zdjęcia

  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
  • Vrsac
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Vrsac jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Stari Mlin
Fantastyczny
125 opinie
8.3
Travelbay

Stari Mlin

W Vrsacu nocowałem w pensjonacie Stary Młyn (Stari Mlin). Przede wszystkim działa tam całkiem niezła restauracja. Pokoje znajdują się nad nią, więc trzeba się liczyć z tym, że odgłosy dobiegające z sali/kuchni będą docierać do waszych uszu. Poza tym, cena była niska, sam pokój był w porządku. Polecam na jedną noc.
Grand Sobe i Apartmani
Bardzo dobry
19 opinie
7.3
Travelbay

Grand Sobe i Apartmani

Jeśli szukacie niedrogiego, przyjemnego miejsca na nocleg w Vrsacu, wtedy mogę z czystym sumieniem zarekomendować Grand Sobie i Apartmani. Położony jest kawałeczek od centrum, ale spacerem dojdziecie tam w 8 min. Z rodziną wynajęliśmy apartament z kuchnią, bo z racji posiadania małego potomka, musieliśmy mu gotować w domu. Spędziliśmy tam dwie, bezproblemowe i komfortowe noce.
Hotel Srbija
Fantastyczny
212 opinie
8.5
Travelbay

Hotel Srbija

Hotel Srbija to największy hotel w Vrsacu. Nie jest to może najpiękniejszy obiekt, w jakim nocowałem, ale po pierwsze, nie było tam drogo, a po drugie, pokój był elegancki i czysty. Do tego polecam tamtejsze śniadania – naprawdę można się najeść na pół dnia.
Apartments 135
Unknown
149 opinie
9.6
Travelbay

Apartments 135

W sumie nie pamiętam, jak trafiliśmy na ofertę Apartments 135, ale był to strzał nie w dziesiątkę, a w setkę. Świetne warunki za bardzo rozsądne pieniądze. Do tego jest tam cudowny, choć niewielki ogród. Ale zieleń jest tam bardzo zadbana i można ją podziwiać z okien apartamentu. Można się tam poczuć, jak w domu.

Zobacz także

Serbia
Co zwiedzić w Serbii?
Życie nocne w Serbii
Serbia
Obiekty natury w Serbii
Serbia
Aktywnie w Serbii
Serbia
Poza szlakiem w Serbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon