Valjevo

3.40       Zobacz opinie (5)

Valjevo położone jest w zachodniej Serbii, na południe od Belgradu, a na północ od Mokrej Gory. Czym wyróżnia się na tle innych miast tego kraju? Przede wszystkim faktem, iż posiada nie jedno centrum, a dwa. Przez Valjevo przepływa rzeka Kolubara. Na jej prawym brzegu leży dzielnica Tešnjar, zwana starym centrum, zbudowana w orientalnym stylu.

valjevo

Valjevo, Serbia - © Travelbay

Natomiast na lewym brzegu znajduje się nowsze centrum, utrzymane w typowo europejskim stylu. W efekcie Valjevo jest miejscem, gdzie spotyka się Wschód z Zachodem i w pełni można poczuć kulturowy miks będący cechą charakterystyczną całych Bałkanów.

Dla kogo?

Wybierz się do Valjeva jeśli lubisz zwiedzać. Oprócz możliwości odwiedzenia kilku ciekawych miejsc w samym mieście, będziesz miał także okazję zobaczyć położony w kanionie rzeki Jablanicy monaster Pustinja czy powłóczyć się po okolicznych górach.

Zdjęcia

  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
  • Valjevo
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Valjevo jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Grand
Dobry
71 opinie
6.9
Travelbay

Hotel Grand

W europejskiej części miasta znajduje się Hotel Grand. Spędziłem tam jedną noc. Hotel w starym stylu, z całkiem przyjemną atmosferą. Wystrój pewnie nie każdemu będzie pasował, bo jest dość staroświecki. Ale ja dobrze się tam czułem. Wziąłem opcję ze śniadaniem, które było całkiem smaczne. Nie najtaniej, ale do przeżycia.
Garni Hotel Vidić
Znakomity
40 opinie
8.9
Travelbay

Garni Hotel Vidić

Nie nocowałem w samym centrum Valjeva, ale na obrzeżach w Hotelu Vidić. To nowoczesny obiekt, położony w spokojnej okolicy, w otoczeniu całkiem sporej ilości zieleni. Pokój był przestronny i jasny. Śniadanie bardzo mi smakowało, gdyż był duży wybór różnych produktów. Jeśli będę jeszcze kiedyś w tej okolicy, to na pewno znów tam przenocuję.
In Park Villa & Spa
Wyjątkowy
361 opinie
9.2
Travelbay

In Park Villa & Spa

W Valjevie absolutnie polecam hotel In Park Villa & Spa. Jedno z większych zaskoczeń moich wakacji z Serbii. Bardzo wysoki standard, za stosunkowo niskie pieniądze. Prześliczny pokój z widokiem na park. Można się tam w 100% zrelaksować. Z zabiegów w SPA nie korzystałem, ale ceny nie były chyba zbyt wysokie.
Konak Zivojinovic
Fantastyczny
39 opinie
8.3
Travelbay

Konak Zivojinovic

Konak Zivojinovic to dobra opcja na nocleg w trasie. Znajduje się przy drodze nr 27, która wychodzi z Valjeva w kierunku wschodnim. Nowy obiekt, zadbany i schludny. Wygodne łóżko, przestronna i czysta łazienka. Śniadanie dodatkowo płatne, więc nie korzystałem. Na jedną noc idealna opcja.

Zobacz także

Serbia
Co zwiedzić w Serbii?
Życie nocne w Serbii
Serbia
Obiekty natury w Serbii
Serbia
Aktywnie w Serbii
Serbia
Poza szlakiem w Serbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon