Sokobanja

3.40       Zobacz opinie (5)

Na północ od Niszu, pośród malowniczych wzgórz, leży niewielka miejscowość Sokobanja. Znana była już za czasów rzymskich, kiedy to odkryto lecznicze właściwości występujących tam wód mineralnych. Na przestrzeni wieków ustalono, że pozwalają one leczyć choroby kobiece, choroby układu krążenia czy wszelkiej maści problemy związane z układem kostno-stawowym.

Sokobanja
Sokobanja, Serbia - © Travelbay

Największą popularnością Sokobanja cieszyła się za panowania Imperium Osmańskiego. Jednak również i później była chętnie odwiedzana. Wypoczywał tu m.in. król serbski Petar I Karadjordjevic, stąd Sokobanja określana jest mianem królewskiego uzdrowiska. Wśród sław odwiedzających to serbskie miasteczko był również noblista Ivo Andrić. W Sokobanji wciąż działają liczne SPA, w których można się zrelaksować i zadbać o ciało.

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł się zrelaksować i odprężyć, wtedy na pewno rozważ pobyt w Sokobanji. Pobyt w jednym z tamtejszych SPA wyniesie Cię mniej niż w Polsce. A w pakiecie otrzymasz cudowną okolicę z ciekawymi zabytkami i krajobrazami.

Zdjęcia

  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
  • Sokobanja
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Sokobanja jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Guesthouse Sunny
Wyjątkowy
252 opinie
9.1
Travelbay

Guesthouse Sunny

W Sokobanji zatrzymałem się w pensjonacie Sunny. Może z zewnątrz nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia, ale w środku jest naprawdę ładny. Pokój był przestronny, a łóżko bardzo wygodne. Do śniadania, jakie wliczone było w cenę pobytu również nie miałam żadnych zastrzeżeń. Dużym plusem, pod kątem zwiedzania, był fakt, że pensjonat jest w ścisłym centrum.
Sokoterme Hotel
Bardzo dobry
62 opinie
7.4
Travelbay

Sokoterme Hotel

Podczas wizyty w Sokobanji zdecydowaliśmy się wraz z małżonką na pobyt w Hotelu Sokoterme. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Hotel posiada SPA oraz basen zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny. W obu znajduje się termalna woda. Na miejscu można też skorzystać z masaży i innych zabiegów. Posiłki były bardzo dobre. Minusem hotelu jest dość wysoka cena w porównaniu do innych obiektów w mieście.
Vila Markovic-a
Wyjątkowy
262 opinie
9.4
Travelbay

Vila Markovic-a

Jeśli Sokobanja, to tylko nocleg w Villi Markovica. Byliśmy tam z partnerką już dwa razy. I za każdym byliśmy bardzo zadowoleni. Na willę składają się bardzo eleganckie apartamenty. Znajdziecie w nich wszystko, co potrzebne do szczęścia podczas wakacji. Na dodatek cena jest śmiesznie niska. Moim zdaniem wyżej powinni się cenić.
Vila Almax
Unknown
496 opinie
9.7
Travelbay

Vila Almax

Nocleg w Sokobanji wyszedł nam dość niespodziewanie (posuło się nam auto i musieliśmy czekać jeden dzień, aż mechanik się upora z usterką). Szukając na szybko jakiegoś miejsca, trafiliśmy do Vili Almax. Bardzo fajne miejsce. Czysto, jasno. Do tego przemiły gospodarz, który słysząc o naszych samochodowych przygodach od razu poczęstował nas rakiją.

Zobacz także

Serbia
Co zwiedzić w Serbii?
Życie nocne w Serbii
Serbia
Obiekty natury w Serbii
Serbia
Aktywnie w Serbii
Serbia
Poza szlakiem w Serbii
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia