Novi Pazar

2.60       Zobacz opinie (5)

Nie da się zaprzeczyć, że Novi Pazar jest najbardziej muzułmańskim miastem Serbii. Położony w centralnej części kraju, wyróżnia się nie tylko architekturą, w której w oczy rzucają się strzeliste minarety, ale także panującą tam atmosferą. To trochę inne oblicze Serbii, któremu wciąż bliżej do Imperium Osmańskiego, głównie za sprawą budowli, jakie z tamtego okresu przetrwały do współczesności.

Novi Pazar
Novi Pazar, Serbia - © Travelbay

Na pewno warto zobaczyć ruiny twierdzy, a także ruiny tureckich łaźni. Novi Pazar stanowi swoistą odskocznię od typowo serbskich, prawosławnych miast i miasteczek, stąd warto do niego zajrzeć, choćby na chwilę. A dysponując większą ilością czasu, koniecznie trzeba odwiedzić kilka miejsc wokół miasta, np. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO monaster Durdevi Stupovi. 

Dla kogo?

Odwiedź Novi Pazar jeśli w trakcie pobytu w Serbii chcesz uzyskać pełny obraz tego kraju. To bałkańskie państwo jest bowiem dużo bardziej różnorodne niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście nie ma tu aż takiego tygla kulturowego jak w Bośni i Hercegowinie, bo na swój sposób Serbia prezentuje większą spójność. Spójność tę jednak trochę zaburza Novi Pazar.

Zdjęcia

  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
  • Novi Pazar
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Novi Pazar jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Apartments Beli
Unknown
169 opinie
9.8
Travelbay

Apartments Beli

W Novi Pazar nocowałem w Apartments Beli. To w pełni urządzone apartamenty o bardzo dobry standardzie. Łatwy dojazd oraz parking przed budynkiem. Cena – śmiesznie niska. Ale to pewnie dlatego, że Novi Pazar nie jest zbyt turystycznym punktem w Serbii.
Avio Apartments
Unknown
87 opinie
9.6
Travelbay

Avio Apartments

Z żoną zatrzymaliśmy się w położonych w centrum Avio Apartments. Samo miasto, jak i pensjonat może nie robią piorunującego wrażenia, ale właśnie tam poczuć można prawdziwy klimat Bałkanów. Dodatkowo właściciel Avi Apartments to człowiek niesamowicie otwarty, pomocny i ciepły. Zadbał o nas jak o członków rodziny.
Apartman Park
Unknown
91 opinie
9.6
Travelbay

Apartman Park

Na jedną noc polecam Apartman Park. Pensjonat znajduje się niecałe 10 min spacerem od ścisłego centrum miasta. Wokół sporo zieleni, bo tuż obok jest park. Pokój był bardzo zadbany, czyściutki i komfortowy. Przed pensjonatem znajduje się parking, więc auto stoi bezpiecznie zaparkowane. Bezproblemowe zameldowanie i wymeldowanie.
Prenociste DM5
Wyjątkowy
82 opinie
9.3
Travelbay

Prenociste DM5

Hotel Prenociste to dobra propozycja na 1-2 noce. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Pokój był dość nowocześnie urządzony, ale przede wszystkim schludny. Bezpieczny parking, bliskość centrum, sklepów i knajpek. Miła obsługa. Można dodatkowo wykupić śniadania, ale z tej opcji nie korzystałem, bo chodziłem rano na posiłek do piekarni.

Zobacz także

Serbia
Co zwiedzić w Serbii?
Życie nocne w Serbii
Serbia
Obiekty natury w Serbii
Serbia
Aktywnie w Serbii
Serbia
Poza szlakiem w Serbii
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia