Uvac

3.60       Zobacz opinie (5)

Jednym z bardziej charakterystycznych i najczęściej fotografowanych miejsc w całej Serbii jest Uvac. Pod nazwą tą kryje się kanion oraz wijąca się niczym wąż rzeka. Praktycznie każdy folder reklamowy promujący walory Serbii zawiera zdjęcia ukazujący Uvac z perspektywy jednego z punktów widokowych zlokalizowanych ponad nim. Do najpopularniejszych należy punkt widokowy Molitva, gdzie z drewnianej platformy możesz podziwiać zachwycające meandry rzeki. Kanion jest także ważnym siedliskiem ptaków. Żyje tu duża populacja sępa płowego, którego bez trudu można dostrzec w trakcie wizyty w tym zakątku Serbii.

Uvac

Uvac, Serbia - © Travelbay

Uvac można też eksplorować z perspektywy łodzi. Rejsy wycieczkowe organizowane są z okolic zapory lub kempingu położonego na południe od jaskini Ledena Pecina.

Dla kogo?

Uvac to wymarzone miejsce dla entuzjastów pięknej przyrody i widoków. Jeśli cenisz bliski kontakt z naturą, lubisz piesze wędrówki, wtedy koniecznie odwiedź ten malowniczy zakątek Serbii.

Zdjęcia

  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
  • Uvac
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Uvac jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Etno Domacinstvo Saponjic
Unknown
122 opinie
9.8
Travelbay

Etno Domacinstvo Saponjic

Jeśli ktoś chce odpocząć w typowo wiejskiej chatce, trochę na końcu świata i cywilizacji, to dobrym wyborem będzie Etno Domacinstvo Saponjic. Ale, żebyśmy się dobrze zrozumieli – znajdziecie tam wszystkie, podstawowe udogodnienia. Po prostu jest to domek w malowniczej wsi nieopodal kanionu Uvac. Dobra baza wypadowa na wycieczki piesze i rowerowe. Gospodarze są przemili i tworzą ciepłą atmosferę tego pensjonatu.
Zlatarska Kruna
Wyjątkowy
163 opinie
9.5
Travelbay

Zlatarska Kruna

Ze znajomymi zatrzymaliśmy się w miejscowości Nova Varos, która znajduje się w niedużej odległości od Uvaca. Nocowaliśmy w pensjonacie Zlatarska Kruna. To nowiutki hotel, otoczony dużą ilością zieleni. Można korzystać z ogólnodostępnej kuchni. Pokoje były ładne. Na jedną-dwie noce jak znalazł.
Guest House STD Stari Jasen
Wyjątkowy
111 opinie
9.5
Travelbay

Guest House STD Stari Jasen

Pokój z widokiem na Uvac? Takie rzeczy oferuje pensjonat Stari Jasen. Cudowne miejsce, prowadzone przez jeszcze cudowniejszych ludzi. To z ich powodu przedłużyliśmy pobyt o kolejny dzień. Nie chcieliśmy stamtąd wyjeżdżać. Idealne miejsce na relaks. Wspaniałe krajobrazy, które podziwiać można z okien skromnego, lecz schludnego pokoju
Kanjon Uvac
Znakomity
131 opinie
9
Travelbay

Kanjon Uvac

Jedną noc spędziłem w pensjonacie Kanjon Uvac. Miejsce dla niewymagających. Nie znajdziecie tam luksusowych warunków, a prostą, drewnianą chałupkę, z niedużą ilością wyposażenia. Ale ja czułem się tam, jak w raju. W szczególności, gdy gospodarz przyrządził biesiadę przy grillu.

Zobacz także

Serbia
Co zwiedzić w Serbii?
Życie nocne w Serbii
Serbia
Obiekty natury w Serbii
Serbia
Aktywnie w Serbii
Serbia
Poza szlakiem w Serbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon