Drvengrad

3.83       Zobacz opinie (6)

Drvengrad to wyjątkowe miejsce na mapie Serbii. W jej południowo-zachodniej części, blisko granicy z Bośnią i Hercegowiną Emir Kusturica zbudował na potrzeby filmu “Życie jest cudem” drewnianą wioskę. Wybrał wyjątkowo malownicze miejsce, czyli zbocza Mokrej Gory.

Drvengrad
Drvengrad, Serbia - © Travelbay

Wioska znana jest także pod nazwą Küstendorf i dojechać do niej można m.in. wyjątkową koleją, czyli Szargańską Ósemką (Šarganska Osmica). Ma ona raptem 15,5 km długości, ale na tym odcinku pokonuje 22 tunele czy 5 mostów. Przejazd kolejką i wizyta w Drvengradzie są zatem jednymi z ważniejszych, turystycznych atrakcji do odhaczenia w trakcie pobytu w Serbii.

Dla kogo?

Jeśli planujesz zaliczyć najważniejsze atrakcje Serbii, to koniecznie musisz odwiedzić Drvengrad oraz przejechać się kolejką. Spodoba Ci się tam również wtedy, jeśli cenisz piękne krajobrazy oraz preferujesz sielankowe miejsca. Jednak pamiętaj, w szczycie sezonu Drvengrad potrafi przeżywać prawdziwy najazd turystów.

Zdjęcia

 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
 • Drvengrad
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Drvengrad jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Tri Bagrema KM
Wyjątkowy
132 opinie
9.4
Travelbay

Tri Bagrema KM

Ponieważ zagięła nam się czasoprzestrzeń w trakcie pobytu w Drvengradzie, dlatego musieliśmy przenocować na miejscu. W niedużej odległości od wioski działa pensjonat Tri Bagrema. Proste warunki, klimat ciut unowocześnionej, wiejskiej chałupy. Było bardzo przytulnie. W sumie żałowaliśmy, że nie zostaliśmy tam dłużej.
Apartments Milev
Wyjątkowy
342 opinie
9.3
Travelbay

Apartments Milev

Na apartamenty Milev składają się drewniane domki w sercu Mokrej Gory. Okolica jest absolutnie malownicza. A apartamenty są wprost cudowne. Wykończone drewnem, niesamowicie klimatyczne. Mógłbym tam się na stałe przeprowadzić. Dodatkowo stanowią dobrą bazę do poznawania okolicy, w tym Drvengradu czy pasma Mokrej Gory.
Apartaments DM
Wyjątkowy
210 opinie
9.2
Travelbay

Apartaments DM

Apartamenty DM są zlokalizowane w niedużej odległości od Drvengradu. Do wioski Kusturicy dojechaliśmy więc na naszych rowerach. Sam pensjonat jest naprawdę w porządku, a jego największym atutem jest niesamowicie otwarty i pomocny gospodarz. Doradzi Wam, co warto zobaczyć czy zrobić na miejscu. Niedrogo i komfortowo.
Guesthouse Ana
Unknown
92 opinie
9.7
Travelbay

Guesthouse Ana

Pensjonat Ana to idealne miejsce na jedną noc, gdy np. jesteście w trasie z Serbii do Bośni i Hercegowiny. Warunki były bardzo dobre, pokój jasny, schludny i przestronny, z aneksem kuchennym. Wokół obiektu rozciąga się przyjemny ogród. W ogóle cała okolica jest niesamowicie malownicza.

Zobacz także

Serbia
Co zwiedzić w Serbii?
Życie nocne w Serbii
Serbia
Obiekty natury w Serbii
Serbia
Aktywnie w Serbii
Serbia
Poza szlakiem w Serbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon