Retezat

3.33       Zobacz opinie (6)

Góry Retezat to jedno z popularniejszych pasm w Rumunii. Swym wyglądem przypominają nieco Tatry Zachodnie. Jednak są dużo bardziej dzikie i mniej zatłoczone niż nasze rodzime góry. W efekcie wędrówka tamtejszymi szlakami może być niesamowitym doświadczeniem i przygodą samą w sobie. Najwyższym szczytem Retezatu jest Vârful Peleaga, który wznosi się na wysokość 2509 m n.p.m..

Retezat

Retezat, Rumunia - © Travelbay

Na terenie tego pasma znaleźć też można liczne, polodowcowe jeziora, które urozmaicają tamtejsze krajobrazy. Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze, góry objęte zostały ochroną w ramach parku narodowego. Choć dziki, Retezat posiada też kilka schronisk oraz liczne szlaki piesze, pozwalające w pełni zachwycić się jego naturalnym pięknem.

Dla kogo?

Kochasz górskie wędrówki, ale preferujesz niezatłoczone i rzadko uczęszczane szlaki? Wtedy Retezat w 100% będzie miejscem dla Ciebie. Nawet w szczycie letniego sezonu nie spotkasz tam zbyt wielu turystów.

Zdjęcia

  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
  • Retezat
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Retezat jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Complexul Turistic Cheile Butii
Znakomity
327 opinie
8.8
Travelbay

Complexul Turistic Cheile Butii

Osobom wybierającym się do Retezatu, ale niekoniecznie planujących nocować pod namiotem, polecam nocleg w Complexul Turistic Cheile Butii. Kompleks znajduje się nieopodal szosy nr 66A, która przebiega u podnóża pasma. Bardzo dobre warunki za rozsądne pieniądze. Możliwość przebywania wśród wspaniałej przyrody. A z okolic wychodzi spora ilość szlaków pieszych.
Noring Guest House
Wyjątkowy
106 opinie
9.2
Travelbay

Noring Guest House

Naszą bazą wypadową w Retezat była miejscowość Lupeni i znajdujący się w niej pensjonat Noring. Proste warunki, ale nie potrzebowaliśmy nie wiadomo jakich luksusów. Do dyspozycji mieliśmy nieźle wyposażoną kuchnię oraz przyjemny ogród, w którym mogliśmy odpocząć po górskich wędrówkach. Na pewno jest to dobra opcja dla niezbyt wymagających osób.
Pensiunea Retezat Campu lui Neag
Wyjątkowy
16 opinie
9.2
Travelbay

Pensiunea Retezat Campu lui Neag

Pensjonat Retezat Campu lui Neag to świetna opcja dla rodzin podróżujących z dzieciakami. Ośrodek oferuje sporo atrakcji dla najmłodszych. Jest plac zabaw, możliwość jazdy konnej czy skorzystania z boisk sportowych. Nie jest zbyt tanio, ale warunki w pokoju były na najwyższym poziomie. Ponieważ pensjonat jest na sporym uboczu, wzięliśmy opcję ze śniadaniem (dodatkowo płatnym). Było warto.
Casa Luca
Unknown
31 opinie
9.6
Travelbay

Casa Luca

Razem z małżonką zatrzymaliśmy się w Casa Luca w miejscowości Vulcan. Do Parku Narodowego Retezat jest stamtąd kawałek, ale dojazd autem zajmował ok. 30-40 min do wejścia na szlaki. Przemili właściciele, świetne warunki. Było tam przytulnie, jak w domu!

Zobacz także

Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon