Pomnik Decebala

4.20       Zobacz opinie (5)

Pomnik Decebala to największa rzeźba skalna w Europie i jednocześnie jedna z większych atrakcji przełomu Dunaju. Znajduje się nieopodal miejscowości Orszowa. Wykuty został w naturalnej skale powyżej zatoki Mraconia. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był rumuński biznesmen, który chciał zaznaczyć rumuński wkład w kształtowanie się kultury europejskiej.

Pomnik Decebala

Pomnik Decebala, Rumunia - © Travelbay

Kupił on skałę w 1993 roku, następnie przez kolejnych 11 lat trwały prace. W 2004 roku nastąpiło oficjalne odsłonięcie rzeźby. Przedstawia ona Decebala, czyli ostatniego króla Dacji, który walczył o niepodległość swojego kraju z cesarstwem rzymskim w I wieku. Rzeźba mierzy prawie 43 m wysokości i ponad 31 m szerokości, a sam nos postaci ma wymiar 7 na 4 metry. Imponujące dzieło jest doskonale widoczne z głównej drogi prowadzącej wzdłuż Dunaju. Możliwe jest też wykupienie krótkiego rejsu, dzięki któremu będziesz mógł spojrzeć na rzeźbę z nieco bliższej perspektywy.

Dla kogo?

Pomnik Decebala będzie ciekawą atrakcją dla każdego. Nie trzeba być koneserem sztuki, aby docenić ogrom rzeźby. Turyści podróżujący wzdłuż Dunaju powinni zaplanować krótki postój, aby zobaczyć to monumentalne dzieło na własne oczy.

Zdjęcia

  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
  • Pomnik Decebala
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Pomnik Decebala jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Vila Hercules
Unknown
134 opinie
9.6
Travelbay

Vila Hercules

Świetny, niewielki hotel, który położony jest przy zatoce Dubova. Piękne miejsce, żeby się trochę zrelaksować. Niesamowite widoki dookoła, a przed budynkiem tylko basen, zatoka i skaliste góry, które schodzą do wód Dunaju. Wieczorem super było usiąść na tarasie, albo pomoście i oglądać przepływające ogromne barki. Warunki w pokoju były bardzo dobre. Do dyspozycji jest też otwarta i dobrze wyposażona kuchnia.
Casa Lucian
Znakomity
44 opinie
9
Travelbay

Casa Lucian

Niewielki pensjonat, który leży nad brzegiem Dunaju. Przy dobrej pogodzie można skorzystać z przyjemnego basenu, albo usiąść w altance z widokiem na rzekę. Pokój był niewielki, ale miał wygodne łóżko, klimę i oferował wszystko, co było nam potrzebne. Super opcja na chwilę relaksu podczas dłuższej podróży, szczególnie, że okolica jest wyjątkowo piękna.
Casa de vacanta La Locanda Dubova
Znakomity
159 opinie
8.8
Travelbay

Casa de vacanta La Locanda Dubova

Miejsce zrobiło na nas na tyle pozytywne wrażenie, że zostaliśmy tu dzień dłużej niż planowaliśmy. Od samego przyjazdu bardzo miło przywitali nas gospodarze i zachęcili nas do zwiedzenia okolicy. I rzeczywiście okoliczne tereny są piękne. Super widokowe szlaki, pomnik Decebala itp. Warunki w zajeździe były bardzo dobre. Wszystko świetnie przygotowane i idealnie wysprzątane. Dużym plusem był też fajnie zaaranżowany ogród i prywatny pomost nad zatoką.
Mai Danube
Unknown
146 opinie
9.6
Travelbay

Mai Danube

Po podróży wzdłuż Dunaju nie spodziewałem się niczego wybitnego, a jednak sam przełom tej rzeki jest cudny. Dodatkowo, świetny nocleg w Mai Danube. Pensjonat położony bezpośrednio przy brzegu i jeszcze ma świetny basen. Dookoła pełna sielanka i piękne widoki. Wygodny, klimatyzowany pokój i dodatkową zaletą była świetna knajpa na miejscu. Pyszne i śniadania, ale także obiady np. ze świeżą rybką.
Vila Selina
Wyjątkowy
51 opinie
9.5
Travelbay

Vila Selina

Vila Selina to przyjemny pensjonat położony nad Dunajem. Widać, że miejsce jest stosunkowo nowe, a wszystko zostało zrobione pod turystów i z dobrym pomysłem. Duży, jasny i dobrze wyposażony pokój, wygodne łóżko i balkon z pięknym widokiem na rzekę. W niewielkim ogrodzie jest gdzie usiąść i do tego jest niewielki basen, żeby się zrelaksować. Gospodarze byli bardzo mili i pomocni.

Zobacz także

Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon