Medias

4.20       Zobacz opinie (5)

Nieduże miasto Medias dawniej było jednym z ważniejszych ośrodków Siedmiogrodu. Już w czasach starożytnych istniał tu rzymski obóz warowny. W XV wieku, rozrastające się miasto, zostało otoczone potężnymi murami obronnymi. Ważnym dla Polskiej historii akcentem jest podpisany tu przez Stefana Batorego, w 1576 roku, pakt o królewskich zobowiązaniach.

Medias

Medias, Rumunia - © Travelbay

Również tutaj nastąpiło Narodowe Zgromadzenie Sasów w 1919 roku, podczas którego zdecydowano o połączeniu Siedmiogrodu z Rumunią. Do współczesnych czasów przetrwało wiele historycznych budowli. Sercem miasta jest Gród Margareta. Kościół św. Małgorzaty z XIV wieku, wznosi się na wzgórzu i został ufortyfikowany wysokimi murami oraz basztami. Mieści się tu również Wieża Trębaczy, która mierzy aż 68,5 m wysokości. Centrum miasta wypełniają wiekowe kamienice, a kolejnymi ważnymi zabytkami są Baszta Kowali czy pozostałości dawnych murów miejskich wraz z wieżami obserwacyjnymi.

Dla kogo?

Jeśli interesujesz się historią, a zwłaszcza losami Siedmiogrodu, to powinieneś odwiedzić Medias, które było jednym z ważniejszych jego miast. Miłośnikom klimatu średniowiecznych miasteczek z pewnością spodoba się spacer po przyjemnej starówce. Miasto będzie idealnym punktem wypadowym do innych atrakcji tych okolic, np. słynnych kościołów warownych Transylwanii.

Zdjęcia

  • Medias
  • Medias
  • Medias
  • Medias
  • Medias
  • Medias
  • Medias
  • Medias
  • Medias
  • Medias
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Medias jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Traube
Wyjątkowy
263 opinie
9.1
Travelbay

Hotel Traube

Świetna opcja na nocleg w Medias. Hotel Traube znajduje się idealnie w sercu starego miasta. Samo miasteczko jest urocze i świetnie, że mogliśmy sobie wieczorem pospacerować jego uliczkami. Hotel zachowuje styl tutejszej starówki, a w jego podziemiach znajduje się świetna restauracja. Pokój był stylowo urządzony i bardzo wygodny. Nie mieliśmy na co narzekać.
Ferdinand Apartments
Wyjątkowy
121 opinie
9.2
Travelbay

Ferdinand Apartments

Klimatyczne apartamenty, które znajdują się w samym centrum miasta. Bardzo fajnie rozwiązany system meldowania, na maila dostajemy kod do skrytki z kluczem i tyle. Nie ważne, o której przyjedziemy, wszystko załatwione jest szybko i bezproblemowo. Pokój nie był zbyt duży, ale za to dobrze wyposażony, włącznie z małą kuchnią. Budynek jest historyczny, ale bardzo dobrze utrzymany i wysprzątany na błysk. Cena, jak za warunki, bardzo rozsądna.
Fabini Apartments
Fantastyczny
350 opinie
8.5
Travelbay

Fabini Apartments

Mieliśmy tu apartament z widokiem na główny plac historycznej części miasta, więc po prostu nie dało się lepiej. Do tego brak problemów z parkowaniem samochodu. Wnętrza nie tak dawno przechodziły większy remont i apartament był na poziomie. Do dyspozycji kuchnia, która fakt faktem mogłaby mieć trochę więcej wyposażenia, ale spokojnie dało radę przygotować śniadanie. Bardzo dobra opcja na nocleg.
Hotel Edelweiss
Znakomity
438 opinie
8.8
Travelbay

Hotel Edelweiss

Całkiem przyzwoity hotel, w rozsądnych pieniądzach. Położony przy głównej drodze, z prywatnym, bezpiecznym parkingiem. Będzie dobrą opcją na tranzytowy nocleg. Do starówki trzeba kawałek dojść, ale po całym dniu jazdy samochodem spacer dobrze nam zrobił. Warunki w hotelu bardzo dobre, widać że nie dawno temu musiał być tu jakiś większy remont. Bardzo dobre śniadanie.
Hotel BinderBubi Medias
Wyjątkowy
286 opinie
9.1
Travelbay

Hotel BinderBubi Medias

Ten hotel był dla nas idealną opcją na bazę wypadową do zwiedzania tych rejonów Rumunii. Położony jest na uboczu względem miasta i otacza go bardzo przyjemny, sielankowy teren. Co ważne, do dyspozycji jest duży i fajnie pomyślany basen kryty, więc po zwiedzaniu można się miło zrelaksować. Pokój duży, czysty i z wygodnym łóżkiem. Obsługa zawsze miła i uśmiechnięta. Śniadanie mogłoby być częściej uzupełniane, ale ogólnie spędziliśmy tu bardzo miło 5 dni i żałowaliśmy że musimy już wracać.

Zobacz także

Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon