Eforie Nord

3.25       Zobacz opinie (8)

W południowej części rumuńskiego wybrzeża, pomiędzy słonym jeziorem Techirghiol i Morzem Czarnym, leży miejscowość wypoczynkowa Eforie Nord. Rozwinęła się także jako uzdrowisko. Głównie dzięki błotom o leczniczych właściwościach, jakie występuje w jeziorze. Od lat przyjeżdżają tam osoby, które mają problemy z układem kostno-stawowym.

Eforie Nord, Rumunia - © Travelbay

Oprócz tego Eforie Nord oferuje piękne, długie i szerokie plaże z łagodnym wejściem do morza. Znajdziesz tam również beach bary, które pozwolą Ci przyjemnie spędzić czas w przerwie od kąpieli morskich i słonecznych. Eforie to trzeci, najpopularniejszy kurort w Rumunii po Mamaia oraz Mangalia.

Dla kogo?

Eforie Nord jest przyjemnym kurortem, ale raczej dla koneserów. Jeśli więc chcesz spędzić urlop w mniejszym, nadmorskim mieście, wtedy będzie ono niezłym wyborem. Na pewno tamtejsze plaże są naprawdę piękne, ale w sezonie dość mocno zatłoczone.

Zdjęcia

  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Eforie Nord jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Mirage Medspa Hotel
Znakomity
1858 opinie
9
Travelbay

Mirage Medspa Hotel

Hotel Mirage położony jest tuż obok szerokiej piaszczystej plaży. Będąc poza sezonem trafiliśmy na średnią pogodę, ale dzięki hotelowemu krytemu basenowi mogliśmy zażyć też nieco kąpieli. Dzięki dobrej ofercie SPA wróciliśmy stamtąd wypoczęci i bardzo szczęśliwi. Polecamy!
Aqvatonic Hotel - Steaua de Mare
Wyjątkowy
2197 opinie
9.1
Travelbay

Aqvatonic Hotel - Steaua de Mare

Jadąc w samym środku sezonu do Eforie Nord liczyliśmy się tłumami, dlatego specjalnie wybraliśmy hotel Aqvatonic, który położony jest nieco na uboczu. Okazał się świetnym wyborem. Tuż obok szeroka plaża, na której nie mieliśmy problemów ze znalezieniem miejsca. Niesamowicie rozbudowana strefa SPA z różnymi zabiegami, z dodatkowym wewnętrznym basenem. Chcąc coś pooglądać, wtedy jest stąd niedaleko zarówno do Konstancy, jak i centrum Eforie Nord.
Magnific Sis
Wyjątkowy
116 opinie
9.5
Travelbay

Magnific Sis

Świetne miejsce na dłuższy pobyt. Obsługa zadbała o nas wzorowo. Widoki z pokoju na jezioro były niesamowite. 10 minutowy spacer dzielił nas od aqua parku, w którym dzieciaki miały mnóstwo atrakcji. Jeszcze bliżej było do plaży nad jeziorem z leczniczymi wodami. Nad morze również rzut beretem.
Hotel Grand
Fantastyczny
702 opinie
8.5
Travelbay

Hotel Grand

Hotel Grand znajduje się idealnie w centrum Eforie Nord, więc wszystkie atrakcje oraz życie nocne miasta miałem pod bokiem. Na plażę trzeba liczyć te 10 min spaceru, ale zawsze można też skorzystać z hotelowego basenu. Dodatkowo uważam, że stosunek jakości do ceny również był bardzo rozsądny.

Zobacz także

Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon