Evora

3.25       Zobacz opinie (8)

Evora jest niewielkim miastem położonym ok. 130 km na wschód od Lizbony. Znana jest przede wszystkim ze swojego historycznego centrum, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W uroczej plątaninie wąskich uliczek znajduje się wiele ciekawych zabytków. Między innymi Katedra św. Marii wybudowana na przełomie XII i XIII wieku, czy kościół św. Franciszka z 1510 roku. Do kościoła przylega krypta Capela Dos Ossos, w której ściany wmurowano czaszki oraz ludzkie kości pochodzące od ponad pięciu tysięcy zmarłych.

Evora

Evora, Portugalia - © Travelbay

Ciekawostką są również położone w samym centrum miasta ruiny rzymskiej świątyni. Jest to najlepiej zachowana tego typu budowla w całej Portugalii. Jej powstanie szacuje się na II wiek naszej ery. Centrum starówki stanowi plac Praca do Giraldo, na którym znajduje się zabytkowa XIV wieczna fontanna. Otacza ją mnóstwo ciekawych kamienic, oraz przyjemnych kawiarni i restauracji. Historyczne część miasta wciąż okalają fragmenty dawnych murów obronnych. Warty zobaczenia jest też również akwedukt, który ma długość ponad 8 km i malowniczo przecina miasto. Niedaleko od miasta znajdują się również niesamowite stanowiska megalityczne, które są jednymi z większych w Europie. W największym z nich zobaczysz 95 ogromnych głazów ustawionych w kręgu. Stąd zwany jest “portugalskim Stonehenge”.

Dla kogo?

Evora będzie ciekawym miastem dla osób, które chcą poznać historię oraz lubią dużo zwiedzać. Najlepiej zachowana starożytna świątynia, oraz wiele ciekawych zabytków, z pewnością zaciekawią znawców dawnej architektury.

Zdjęcia

  • Evora
  • Evora
  • Evora
  • Evora
  • Evora
  • Evora
  • Evora
  • Evora
  • Evora
  • Evora
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Evora jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Evora Olive Hotel
Znakomity
2947 opinie
8.6
Travelbay

Evora Olive Hotel

Evora Olive Hotel to świetny obiekt urządzony ze smakiem. Jego największą zaletą było położenie blisko centrum. Spacer do największych atrakcji miasta zajmował nam ok 15 minut. Okolica cicha i spokojna, a sam hotel oferuje bardzo dobry standard. Wygodny pokój, basen zewnętrzny i wewnętrzny, dobra obsługa, oraz smaczne jedzenie. Z czystym sercem mogę go polecić!
Moov Hotel Évora
Fantastyczny
3835 opinie
8.3
Travelbay

Moov Hotel Évora

Nowoczesny hotel położony tuż obok zabytkowego centrum Evory. Przestronny i wygodny pokój nie oferował może nie wiadomo jakich luksusów, ale miał wszystko, co potrzeba. Bardzo miła obsługa, a wszystko super wysprzątane i czyste. Jedyny minus jak dla mnie, że trzeba było dopłacić i za śniadanie, i za parking. Ale nadal były to rozsądne kwoty, jak za warunki.
M'AR De AR Muralhas
Fantastyczny
2957 opinie
8.5
Travelbay

M'AR De AR Muralhas

Hotel ten okazał się dla nas idealną bazą wypadową do zwiedzania tego regionu Portugalii. W kilka minut można było dojść do głównego placu Evory, a dobra sieć dróg pozwoliła nam też łatwo odwiedzać inne miasteczka i ciekawe miejsca. Sam hotel ma bardzo dobry standard. Świetnie urządzony pokój, gustowne wnętrza i bardzo dobre śniadania. Po zwiedzaniu super było popływać w całkiem sporym basenie.
The Noble House
Fantastyczny
1367 opinie
8.3
Travelbay

The Noble House

Hotel mieści się w ciekawie wyremontowanym, zabytkowym budynku na starym mieście. Największe atrakcje miasta były dla nas w zasięgu krótkiego spaceru. Dużym plusem był prywatny parking. Wnętrze było proste, funkcjonalne i niczego w nim nie brakowało. Mieliśmy balkon z super widokiem. Zdecydowanie miejsce godne polecenia.
Vila Gale Evora
Fantastyczny
3345 opinie
8.2
Travelbay

Vila Gale Evora

Wysokiej klasy hotel, który okazał się idealny na kilka nocy, podczas rodzinnego wypadu. Jadąc latem z dzieciakami, jedną z ważniejszych pozycji był basen i rzeczywiście ten hotelowy się super sprawdził, bo nawet posiadał zjeżdżalnie. Na starówkę miasta trzeba było kawałek dojść. Standard pokoju, obsługi oraz wyżywienia, na bardzo wysokim poziomie. Dobre miejsce aby się zrelaksować w doskonałych warunkach.

Zobacz także

Portugalia
Co zwiedzić w Portugalii?
Portugalia
Plaże w Portugalii
Portugalia
Życie nocne w Portugalii
Portugalia
Cuda natury w Portugalii
Portugalia
Aktywnie w Portugalii
Portugalia
Poza szlakiem w Portugalii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon