Ustka

4.50       Zobacz opinie (4)

Mająca ok. 16 tys. mieszkańców Ustka to jedno z bardziej znanych, nadbałtyckich miast. Choć większości osób kojarzy się z kurortem i wakacyjnym wypoczynkiem, to może się poszczycić całkiem bogatą historią. Została założona w XIV wieku i przez kolejne stulecia była rozbudowywana. Niemal od początku miała pełnić funkcję portu, w pewnym momencie nawet dążono do tego, by była konkurencją dla gdyńskiego portu. Do tego ostatecznie nie doszło, ale Ustka tak czy inaczej zapisała się w świadomości Polaków, ale i osób z zagranicy.

Ustka

Ustka, Polska - © Travelbay

Obecnie głównie dlatego, że ma status uzdrowiska, a jej piękna, zabytkowa zabudowa tworzy idealną przestrzeń do spacerów w przerwie od plażowania. Na turystów czeka tu też sporo atrakcji, np. ciekawe Muzeum Chleba czy Ziemi Usteckiej, słynne Bunkry Bluchera oraz obrotowa kładka dla pieszych przerzucona nad portem. 

Dla kogo?

Ustka to ciekawa propozycja dla tych osób, które chciałyby połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. Tu bez trudu można tego dokonać. Bowiem miasto oferuje sporo atrakcji oraz przepiękne plaże. A mikroklimat sprawia, że można tu odpocząć i zadbać o zdrowie.Zdjęcia

  • Ustka
  • Ustka
  • Ustka
  • Ustka
  • Ustka
  • Ustka
  • Ustka
  • Ustka
  • Ustka
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Ustka jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
The Sun by Lubicz
Znakomity
786 opinie
9
Travelbay

The Sun by Lubicz

The Sun by Lubicz to bardzo przyjemny w odbiorze obiekt. Pokoje są jasne i przestronne. Obsługa jest miła, ale niestety nie informuje gości, że należy zarezerwować sobie możliwość skorzystania ze strefy spa, przez co mieliśmy problem z organizacją pobytu.
Hotel Rejs
Wyjątkowy
779 opinie
9.4
Travelbay

Hotel Rejs

Hotel Rejs jest przepięknym budynkiem usytuowanym zaledwie 200 m od morza. Styl pokoi może nie trafił w nasz gust, ale było czysto. Poza tym śniadania były bardzo smaczne i dla samej kuchni chętnie tu wrócimy.
Pensjonat Portobello
Wyjątkowy
300 opinie
9.5
Travelbay

Pensjonat Portobello

Pensjonat Portobello znajduje się w najlepszej lokalizacji. Pokoje gwarantują wspaniały widok z okna, jednak warto by było ocieplić wystrój, który według nas jest „za biały”. Na gości czekają śniadania serwowane w formie bufetu, które były doskonałe.
Hotel Jantar
Znakomity
602 opinie
8.6
Travelbay

Hotel Jantar

Hotel Jantar położony jest w przyjemnym zakątku miasta, blisko morza. Pokoje są jasne i czyste, a łóżko wygodne. Jednak śniadania pozostawiają wiele do życzenia. Bardzo mały wybór, w którym nie wzięto pod uwagę dzieci. Jeśli to poprawią, to zdecydowanie wrócimy.
Hotel Stach
Bardzo dobry
279 opinie
7.9
Travelbay

Hotel Stach

Hotel Stach posiada bardzo atrakcyjną lokalizację. Pokoje może i nie są duże. Do tego hotelu przekonały nas dwie rzeczy: parking i akceptacja zwierząt. Ogólnie, bezproblemowy pobyt.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon