Opole

4.57       Zobacz opinie (7)

Opole, pełniące funkcję stolicy województwa opolskiego, kojarzone jest chyba przede wszystkim z Festiwalem Polskiej Piosenki, jaki co roku, zwykle w czerwcu gości na deskach tamtejszego amfiteatru. Zresztą, nosi on teraz dumną nazwę Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Na jego terenie działa też muzeum poświęcone polskim wykonawcom, ich utworom i historii. Jednak nie samą muzyką żyje Opole. Z czego jeszcze słynie miasto?

Opole

Opole, Polska - © Travelbay

Na pewno z Opolskiej Wenecji. Co kryje się pod tą nazwą? Otóż kanał Młynówka, w którego tafli przeglądają się urocze kamieniczki. Klimat niemal jak z Włoch. W Opolu na uwagę zasługuje też niezwykle fotogeniczny Most Groszowy oraz wieża Piastowska, z której rozciąga się piękna panorama miasta. Na spacer na pewno poleca się wyspa Bolko ze znajdującym się na jej terenie ZOO. 

Dla kogo?

Na pewno wpadnij do Opola jeśli jesteś fanem polskiej sceny muzycznej. Nie tylko będziesz mógł wziąć udział w jednym z odbywających się na terenie amfiteatru koncertów, ale też zgłębić swoją wiedzę w Muzeum Polskiej Piosenki. Opole ma też przyjemne centrum oraz kilka zabytków, które przypadną do gustu osobom lubiącym zwiedzać. Spacerowicze również będą tu mieli co robić.

Zdjęcia

  • Opole
  • Opole
  • Opole
  • Opole
  • Opole
  • Opole
  • Opole
  • Opole
  • Opole
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Opole jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Szara Willa
Znakomity
2689 opinie
9
Travelbay

Hotel Szara Willa

Hotel Szara Willa znajduje się w świetnej lokalizacji, blisko Rynku. Pokoje są przepięknie urządzone. Na gości czeka wiele udogodnień w postaci siłowni czy baru. Ponadto obsługa hotelu jest zwykle uprzejma. Niestety do poprawki jest kuchnia, której posiłki nie były najlepsze.
Weneda Wellness Hotel
Fantastyczny
2337 opinie
8.4
Travelbay

Weneda Wellness Hotel

Weneda Wellness Hotel mieści się w samym centrum miasta. Goście mają do dyspozycji strefę SPA, w której mieści się m.in. sauna. Pokoje są jasne i eleganckie, a łazienki czyste i nowoczesne. Poza tym hotel posiada bardzo wygodne łóżka.
Mercure Opole
Fantastyczny
1383 opinie
8.3
Travelbay

Mercure Opole

Mercure Opole posiada możliwie najlepszą lokalizację. Naszym zdaniem same pokoje niczym się nie wyróżniają, ale są czyste i dość przestronne. Poza tym obiekt można pochwalić za smaczne i różnorodne śniadania oraz za przemiłą obsługę, która chętnie udziela pomocy.
Hotel DeSilva Premium Opole
Znakomity
1236 opinie
8.8
Travelbay

Hotel DeSilva Premium Opole

Hotel DeSilva Premium Opole położony jest w samym sercu Opola i oferuje miły pobyt w przytulnych i nowocześnie urządzonych pokojach. Łazienkę natomiast chętnie przenieślibyśmy do domu, ponieważ jest w stylu, który bardzo nam odpowiada.
Hotel Piast
Znakomity
543 opinie
8.6
Travelbay

Hotel Piast

Hotel Piast ma duży potencjał, który nie jest w pełni wykorzystany. Pokoje są eleganckie, czyste i gwarantują przepiękny widok z okna. W łazience jest natomiast spory problem z ciepłą wodą, a raczej jej brakiem, przez co nie można wziąć normalnie prysznica. Poza tym pobyt tutaj był naprawdę przyjemny i jeśli poprawią te mankamenty, będzie idealnie.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon