Nidzica

3.80       Zobacz opinie (5)

Położona na Mazurach Nidzica jest miejscem wyjątkowym. Przede wszystkim dlatego, że to właśnie w niej znajduje się największy w tej części Polski zamek krzyżacki. Zbudowana w XIV wieku przez zakon warownia miała charakter zarówno obronny, jak i rezydencyjny. A z racji położenia na niewielkim wzniesieniu ma dodatkowy walor wizualny i widokowy. Oczywiście zamek można zwiedzać i jest to bez wątpienia obowiązkowy punkt pobytu w Nidzicy.

Nidzica
Nidzica, Polska - © Travelbay

Jednak nie samym zamkiem krzyżackim Nidzica stoi. W mieście na uwagę zasługuje również Stary Browar, w którym będziesz mógł się zaopatrzyć…w miody pitne. Koniecznie przespaceruj się po przyjemnym i bardzo zadbanym centrum z niskimi kamieniczkami. I choć do najbliższych jezior jest stąd kawałek, to tak czy inaczej Nidzicę traktuje się jako swoistą “bramę Mazur”, która wprowadza do niezwykłego świata wodnych akwenów, dzikiej przyrody i malowniczych krajobrazów. 

Dla kogo?

Nidzica to świetna propozycja dla wszystkich fanów historii oraz osób zainteresowanych dziejami zakonku krzyżackiego. Zwiedzanie zamku będzie dla nich topowym doświadczeniem. To również dobre miejsce do rozpoczęcia przygody z całymi Mazurami. 

Zdjęcia

  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
  • Nidzica
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Nidzica jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Pensjonat Graven
Fantastyczny
138 opinie
8.4
Travelbay

Pensjonat Graven

Pensjonat Graven znajduje się w bardzo spokojnej okolicy. Pokoje są naprawdę urocze. Łazienka była niewielka, ale bardzo czysta. Niestety na śniadaniu obiekt poległ, ponieważ jedzenia było mało i w smaku nijakie.
Leśniczówka Nibork
Wyjątkowy
273 opinie
9.2
Travelbay

Leśniczówka Nibork

Leśniczówka Nibork to przepiękny budynek w cudownie zielonej okolicy. Pokoje i łazienka nie są najładniejsze, ale za to reszta obiektu naprawdę nam się podobała. Śniadania mogłyby być bardziej urozmaicone, chociaż to, co podano, było bardzo dobre.
Kamieniczka
Znakomity
363 opinie
8.6
Travelbay

Kamieniczka

Kamieniczka posiada bardzo dobrą lokalizację. Pokoje są odrobinę zbyt surowe, monotonne i brakuje jakiegokolwiek kolorowego dodatku, który by to zmienił. Śniadanie natomiast było zaskakująco smaczne, mimo niewielkiego wyboru produktów.
Zamek Nidzica
Bardzo dobry
311 opinie
7.4
Travelbay

Zamek Nidzica

Zamek Nidzica to absolutny sztos. Zresztą, nocowanie na zamku samo w sobie takie jest. Pokoje mają wyjątkowy, historyczny klimat, co najmocniej nas urzekło. Natomiast łazienki są typowe, czyste i bez historycznych nawiązań.
Ośrodek Gawra
Znakomity
267 opinie
8.6
Travelbay

Ośrodek Gawra

Ośrodek Gawra to spory obiekt ze wspaniałym widokiem na jezioro. Pokoje są jasne i przytulne. Poza tym w pomieszczeniach jest bardzo czysto, co tylko podniosło naszą ogólną ocenę. Jedynie przeszkadzał nam połączony taras z innymi pokojami, przez co odczuwaliśmy drobny dyskomfort i brak prywatności wieczorem.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon