Lidzbark

3.00       Zobacz opinie (5)

Lidzbark Warmiński to bez wątpienia miasto godne uwagi. Choć nieduże, kryje w swoich granicach sporo ciekawostek i atrakcji. Do tego może być niezłą bazą wypadową do poznawania województwa warmińsko-mazurskiego. Co zatem można tam zobaczyć i zwiedzić w Lidzbarku Warmińskim?

Lidzbark
Lidzbark Warmiński, Polska - © Travelbay

Najważniejszym zabytkiem Lidzbarka jest Zamek Biskupów Warmińskich zbudowany w XIV w. Charakterystyczna budowla z czterema, strzelistymi wieżami dominuje w miejskim krajobrazie. W swych wnętrzach kryje Muzeum Warmińskie. Na pewno warto też zobaczyć zabytkową Wysoką Bramę. Lidzbark oferuje również przyjemne tereny spacerowe. Na przechadzkę polecają się bulwary nad Łyną, które pozwalają nacieszyć się zielenią oraz widokiem na miasto. 

Dla kogo?

Lidzbark Warmiński to przyjemne miasteczko, które koniecznie odwiedź, jeśli lubisz zwiedzać. To również dobry wybór, gdy szukasz miejsc spoza głównych, turystycznych szlaków. Zwykle panuje tu dość kameralna i spokojna atmosfera. Uwaga! Lidzbark i Lidzbark Warmiński to dwie różne miejscowości. To pierwsze położone jest nad jeziorem i również znajduje się bardziej na południe.

Mazury

W okolicy Lidzbarka Warmińskiego, warto również odwiedzić Mrągowo, Augustów, Olsztyn, Giżycko, Mikołajki, Nidzica, Malbork.

Zdjęcia

  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark Warmiński
  • Lidzbark
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Lidzbark jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Welski Health & Happiness Center
Bardzo dobry
224 opinie
7.7
Travelbay

Welski Health & Happiness Center

Welski Health&Happiness Center to ciekawy obiekt położony w przepięknej okolicy. Pokoje nie są zbyt duże, ale są bardzo czyste. Możemy jeszcze pochwalić restaurację serwującą regionalne dania.
Zakątek
Wyjątkowy
136 opinie
9.2
Travelbay

Zakątek

Zakątek to piękny budynek mieszczący się w malowniczej lokalizacji. Pokoje są malutkie i przytulne. Łazienka za to jest mikroskopijna. Poza tym ten pobyt dzięki przemiłej obsłudze był naprawdę udany i jesteśmy pewnie, że jeszcze tutaj wrócimy.
Siedlik – Agroturystyka
Wyjątkowy
37 opinie
9.4
Travelbay

Siedlik – Agroturystyka

Siedlik – Agroturystyka znajduje się w bardzo malowniczej okolicy nad jeziorem. W pokojach panuje dość ciekawy wystrój, przypominający na pierwszy rzut oka kajutę. Ponadto na gości czeka aneks kuchenny oraz bardzo mała, ale funkcjonalna łazienka. W okolicy jednak nic nie ma, więc większość ludzi się tutaj raczej nie odnajdzie.
Siedlisko Gutowo 23 - Dom Wakacyjny
Unknown
7 opinie
9.99
Travelbay

Siedlisko Gutowo 23 - Dom Wakacyjny

Siedlisko Gutowo 23 – Dom Wakacyjny znajduje się w przepięknym miejscu, gdzie naprawdę można wypocząć. Wystrój przywodzi na myśl dawny dom wiejski, w którym można znaleźć takie cuda jak starodawne chodaki czy kredens. Widać, że zadbano tutaj o wszystkie detale. Jednak przyjeżdżając, trzeba być przygotowanym na totalną samodzielność, co niektórym może przeszkadzać.
Pokoje nad Welem Lidzbark
Bardzo dobry
66 opinie
7.6
Travelbay

Pokoje nad Welem Lidzbark

Pokoje nad Welem Lidzbark mieści się w świetnej lokalizacji, z której jest blisko praktycznie wszędzie. Pomieszczenia są nowoczesne, czyste i w pełni wyposażone. Łazienka jest przestronna, ale niestety pozbawiona ciepłej wody z rana, co bardzo psuje humor. Ponadto trzeba się przygotować na hałas dobiegający z ulicy. Poza tym pobyt był całkiem przyjemny.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon