Karkonosze

4.50       Zobacz opinie (6)

Wchodzące w skład Sudetów Karkonosze są jednym z popularniejszych pasm górskich zachodniej Polski. I nie powinno to nikogo dziwić. Są to łatwo dostępne góry, których szlaki spokojnie nadadzą się dla początkujących i średnio zaawansowanych piechurów. Oczywiście nie należy ich lekceważyć, w szczególności podczas trudniejszych warunków pogodowych lub, gdy spadnie śnieg. 

Karkonosze

Karkonosze, Polska - © Travelbay

Najwyższym szczytem objętych ochroną w ramach parku narodowego Karkonoszy jest Śnieżka (1602 m n.p.m.), która wznosi się powyżej Karpacza. Na drugim krańcu pasma, ponad Szklarską Porębą dominuje Szrenica (1362 m n.p.m.). W okolice obu szczytów można dojechać kolejkami linowymi. Karkonosze Polska dzieli z Czechami, po stronie których leży większość pasma. Rozbudowana sieć schronisk oraz szlaków pozwala na zaplanowanie zarówno dłuższych, jak i krótszych wypadów. Zimą na spragnionych jazdy na jednej lub dwóch deskach czekają tu stoki narciarskie czy idealne do skituringu tereny. 

Dla kogo?

Odwiedź Karkonosze, jeśli lubisz piesze wędrówki. Czekają tu na Ciebie piękne i naprawdę widokowe trasy, jak chociażby te wiodące do Śnieżnych Kotłów. Oprócz tego w samym paśmie, jak i na jego obrzeżach znajdziesz sporo atrakcji - tak naturalnych (np. Wodospad Szklarki), jak i zabytków (np. zamek Chojnik). Jeśli należysz do fanów sportów zimowych również będziesz miał tu co robić, gdy pasmo przykryje śnieg.

Zdjęcia

  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
  • Karkonosze
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Karkonosze jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Osada Śnieżka koło Karpacza
Znakomity
3346 opinie
8.6
Travelbay

Osada Śnieżka koło Karpacza

Osada Śnieżka koło Karpacza wydaje się miejscem jak z bajki. Malownicza okolica, nowoczesne i czyste wnętrze oraz wygospodarowano strefa dla najmłodszych, czyli wszystko, na czym nam zależało. Restauracja trochę mała, ale przynajmniej dobrze karmią.
Blue Mountain Resort
Znakomity
2493 opinie
8.7
Travelbay

Blue Mountain Resort

Blue Mountain Resort mieści się w jednej z najlepszych lokalizacji w Karkonoszach. Pokoje są dosyć surowe, ale widać, że zależało im na jakości. Czego niestety nie można powiedzieć o posiłkach, które nie były wybitne, a jedynie poprawne.
Jelenia Struga MEDICAL SPA
Fantastyczny
197 opinie
8.3
Travelbay

Jelenia Struga MEDICAL SPA

Jelenia Struga MEDICAL SPA wyglądem przypomina kurort na światowym poziomie. Pokoje są czyste i bardzo przytulne. Ogromnym plusem jest przygotowana strefa dla dzieci i malownicza lokalizacja.
Jagniatkowa Koliba
Unknown
267 opinie
9.8
Travelbay

Jagniatkowa Koliba

Jagniatkowa Koliba to przepiękny budynek, w którym pokoje urządzone są w najwyższym standardzie. Śniadania są pyszne i przygotowane tak, by każdy znalazł coś, co lubi. W dodatku można je zjeść na tarasie, podziwiając wspaniałą panoramę.
Hotel na Skarpie
Znakomity
564 opinie
8.9
Travelbay

Hotel na Skarpie

Hotel na Skarpie znajduje się w przepięknej okolicy. Pokoje są urządzone nowocześnie i elegancko, tak samo, jak i łazienka. Wszędzie było czysto, a i śniadanie całkiem smaczne. Jedyny minus stanowiło podwójne łóżko, które w rzeczywistości było złączone z dwóch jedynek.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon