Gdańsk

4.08       Zobacz opinie (12)

Gdańsk, tworzący z Gdynią i Sopotem Trójmiasto, jest przepełniony historią. Już krótka wizyta na starówce uświadamia, jak wiele tam atrakcji. Pobyt warto zacząć od spaceru ul. Długą, która stanowi najważniejszą oś Głównego Miasta. Znajdziesz przy niej słynną Fontannę Neptuna, Muzeum Gdańska czy liczne, naprawdę piękne kamienice.

Gdańsk
Gdańsk, Polska - © Travelbay

Koniecznie przespaceruj się też nad Motławę. Tam możesz wpaść na Wyspę Spichrzów oraz Ołowiankę. Na tej drugiej znajdziesz gmach filharmonii, Muzeum Morskiego oraz AmberSky Koło Widokowe, które pozwoli Ci spojrzeć z góry niemal na cały Gdańsk. Oczywiście miasto oferuje też moc innych atrakcji, m.in. pod postacią licznych klubów i klimatycznych knajpek, które sprawią, że po zapadnięciu zmroku również nie będziesz się nudzić. 

Dla kogo?

Gdańsk to mocno uniwersalny kierunek podróży. Fani zwiedzania znajdą dla siebie liczne muzea i zabytki, które pozwolą im na poznanie historii tak miasta, jak i regionu. Imprezowicze będą mogli skorzystać z szerokiej oferty klubów i pubów, które licznie działają na terenie Gdańska. Z racji położenia miasto pozwoli Ci się również zrelaksować. Wystarczy, że wybierzesz się na jedną z tamtejszych plaż. A tych jest tam pod dostatkiem.

Zdjęcia

 • Gdańsk Zoo
 • Gdańsk Wyspa Sobieszewska
 • Gdańsk
 • Gdańsk Muzeum II Wojny Światowej
 • Gdańsk Europejskie Centrum Solidarności
 • Ambersky Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
 • Gdańsk
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Gdańsk o każdej porze roku serwuje moc atrakcji. Zabytki oraz kluby czekają na Ciebie przez cały rok. Latem dodatkowo będziesz mógł poplażować, jak i popływać w morzu. Dlatego warto rozważyć wizytę w cieplejszych miesiącach.

Gdańsk
Gdańsk, Polska - © Travelbay

Gdańsk uznaje się za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej. Tutaj także powstała Solidarność. W Gdańsku znajdziemy ślady tych wydarzeń w postaci pomników i muzeów. Największe miasto w Trójmieście może poszczycić się licznymi zabytkami, ciekawą historią oraz dogodnym położeniem nad Morzem Bałtyckim.

Gdańsk
Gdańsk, Polska - © Travelbay

Długi Targ

Położony jest w centralnej części Głównego Miasta. Pełni funkcję rynku, a jednocześnie jest przedłużeniem ul. Długiej, z którą tworzy Drogę Królewską. Jest ona najpopularniejszą trasą turystyczną, która zaczyna się przy Bramy Wyżynnej. W obrębie Rynku można znaleźć wiele atrakcji, w tym m.in. Fontannę Neptuna, Ratusz Główny Miasta, Bramę Zieloną i przepiękne kamienice wzniesione w epoce baroku.

Gdańsk
Gdańsk, Polska - © Travelbay

Westerplatte

Westerplatte to bez wątpienia jedno z najważniejszych, historycznych miejsc w Polsce. Pod nazwą tą kryje się półwysep położony przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej, który został uformowany w latach 1845-47. To tu w czasie II Wojny Światowej miało miejsce wiele ważnych dla narodu polskiego wydarzeń, w tym obrona Wojskowej Składnicy Tranzytowej w 1939 roku.

Gdańsk
Gdańsk, Polska - © Travelbay

Europejskie Centrum Solidarności

W 2007 roku powołano do życia instytucję kultury, jaką jest Europejskie Centrum Solidarności (pI. Solidarności 1). To absolutnie obowiązkowy punkt zwiedzania Gdańska. Surowa bryła budynku nie zdradza tego, co kryje się we wnętrzu. A tam czeka wyjątkowa wystawa przybliżająca działania Solidarności, która znacząco ukształtowała współczesną Polskę. 

Gdańsk Europejskie Centrum Solidarności
Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk, Polska - © Travelbay

Muzeum II Wojny Światowej

Innym, godnym uwagi muzeum jest to poświęcone II Wojnie Światowej (plac Władysława Bartoszewskiego 1). Uznawane jest za jedną z najlepszych tego typu placówek w Polsce. Ma powierzchnię ponad 34 tys. m2, z czego 5 tys. przeznaczonych zostało na ekspozycję. A ta pozwala na swoistą podróż w czasie, gdy Polska była trawiona przez wojnę. 

Gdańsk Muzeum II Wojny Światowej
Muzeum II Wojny Światowej, Gdańsk, Polska - © Travelbay

Gdański Ogród Zoologiczny

Największy pod względem wielkości (ponad 123 ha) ogród zoologiczny w Polsce. W tym miejscu można zobaczyć ponad 700 zwierząt ze 156 gatunków. Ponadto na terenie ZOO organizowane są pokazy karmienia podopiecznych, co stanowi ogromną atrakcję dla najmłodszych gości ogrodu. 

Gdańsk Zoo
Gdański Ogród Zoologiczny, Gdańsk, Polska - © Travelbay

Hevelianum

Hevelianum (Gradowa 6) to centrum nauki, podobne do warszawskiego Kopernika. Powstało na terenie ruin XIX wiecznego fortu. Zabytkowa architektura miesza się tutaj z zielenią, tworząc idealną przestrzeń do zabawy, ale i zgłębiania historii oraz nauki na interaktywnych wystawach. Super miejsca dla całych rodzin. 

Gdańsk Hevelianum
Hevelianum, Gdańsk, Polska - © Travelbay

AmberSky Koło Widokowe

Wyjątkowa atrakcja, która odwiedzającym może się kojarzyć ze słynnym London Eye. Polski obiekt ma wysokość 50 m, a także posiada 36 klimatyzowanych i ogrzewanych gondoli. W każdej z nich zmieści się do 8 osób. Korzystając z AmberSky, można spojrzeć na Gdańsk z szerszej perspektywy.

Ambersky Gdańsk
Ambersky, Gdańsk, Polska - © Travelbay

Plaża w Brzeźnie

Plaża w Brzeźnie jest główną plażą miejską w Gdańsku. Oddzielona jest od osiedli mieszkaniowych Parkiem Reagana. Jedną z największych atrakcji plaży w Brzeźnie jest molo. W sezonie letnim plaża jest bardzo mocno oblegana.

Gdańsk
Brzeźno, Gdańsk, Polska - © Travelbay

Plaża w Jelitkowie

Jelitkowo to dzielnica Gdańska z drugą najpiękniejszą plażą miasta. Rozciąga się od granicy Sopotu, aż do samego Brzeźna. Plaża była specjalnie poszerzana, na miejscu delikatny piasek. 

Gdańsk Jelitkowo
Jelitkowo, Gdańsk, Polska - © Travelbay

Wyspa Sobieszewska

Jedna z najciekawszych plaż w Gdańsku, gdyż położona kompletnie poza miastem. Według nas jest to najlepsza plaża w mieście, bo praktycznie bezludna i nietknięta. 

Gdańsk Wyspa Sobieszewska
Wyspa Sobieszewska, Gdańsk, Polska - © Travelbay

Gdańsk to nie tylko zabytki, morze i plaże. To również naprawdę bogata oferta imprezowa i kulturalna. W Gdańsku znajdziesz pełen przekrój knajpek i klubów, które zagwarantują Ci dobrą zabawę wieczorową porą.

Bunkier Club

Jeśli chodzi o imprezy taneczne, to Bunkier Club (Olejarna 3) może być Twoim pierwszym wyborem. Stworzony został w dawnym schronie przeciwlotniczym i panuje tam naprawdę nietypowa, choć szybko udzielająca się atmosfera. Świetna muzyka, dobry wybór drinków. Raczej dla nieco starszych imprezowiczów (od 30-35 lat).

Miasto Aniołów

Jedne z lepszych imprez w Gdańsku odbywają się również w… Mieście Aniołów (Chmielna 26). Klub zlokalizowany jest nad Motławą. W ciągu dnia lub wczesnym wieczorem warto wpaść do tamtejszej restauracji. Wieczorem natomiast można tam potańczyć.

Browar PG4

Na piwo i spotkanie ze znajomymi poleca się Browar PG4 (Podwale Grodzkie 4). To ogromny, ciekawie zaaranżowany lokal, w którym oczywiście króluje piwo. Na kranach czekać na Ciebie będzie kilka opcji, zarówno jasnych, jak i ciemnych piw. W menu znajdziesz natomiast dania i przekąski idealnie dopełniające smak alkoholu z pianką. 

Szpula PUB&CAFE

Na kraftowe piwa możesz się też wybrać do Szpula PUB&CAFE (Długa 81). Wnętrze lokalu jest dość ascetyczne w wystroju, bo zajmuje wnętrza piwnicy. Ale mimo to jest tam naprawdę przytulnie. Piwa pyszne. Może nie najtaniej, ale warto. Dla klimatu i dla smaku serwowanych tam piw.

Mała Sztuka Cocktail Bar

Jedno z kultowych miejsc w Gdańsku, gdzie serwowane są najlepsze drinki w mieście. Mała Sztuka Cocktail Bar (Powroźnicza 13/15) znajduje się blisko Zielonego Mostu. W menu niesamowite kompilacje smakowe, które sprawią, że tylko tam będziesz chciał wracać na drinka. 

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon