Białystok

3.50       Zobacz opinie (6)

Stolicą Podlasia jest Białystok. To prawie 300-tysięczne miasto stanowi nie tylko idealny cel jednodniowej wycieczki, ale też świetny punkt wypadowy do poznawania całego regionu. Stosunkowo blisko stąd m.in. do Puszczy Białowieskiej czy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ale co można porabiać w samym mieście? Z pewnością zobaczyć Pałac Branickich i rozciągające się wokół ogrody. Warto też odwiedzić Muzeum Pamięci Sybiru. Z Dworca Poleskiego tysiące ludzi było w trakcie wojny deportowanych na Sybir i do Kazachstanu. Przypomina o tym nie tylko samo muzeum, ale również pomnik, jaki stanął na dworcu. 

Białystok
Białystok, Polska - © Travelbay

Dysponując czasem koniecznie przespaceruj się też po dzielnicy Bojary. To właśnie tam znajdziesz klimatyczne, głównie brukowane uliczki, wzdłuż których stoją urocze, drewniane domy. Innymi miejscami godnymi uwagi są oczywiście białostockie Planty, ratusz czy bazylika archikatedralna. W ostatnich latach Białystok zyskał też kilka odrobinę nowocześniejszych atrakcji. Przede wszystkim pod postacią wielce udanych murali. Jeden z nich, przedstawiający dziewczynkę z konewką, stał się swoistym symbolem miasta

Dla kogo?

Białystok to idealny cel jednodniowego, dość intensywnego zwiedzania. Czeka tu na Ciebie kilka muzeów i zabytków, które pozwolą Ci na bliższe poznanie miasta, jak i samego regionu. Białystok przypadnie do gustu również spacerowiczom. Parki, klimatyczne uliczki czy szlak murali to świetny pomysł na przyjemne poznawanie miasta.

Zdjęcia

 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
 • Białystok
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Białystok jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Branicki
Znakomity
1875 opinie
8.9
Travelbay

Hotel Branicki

Hotel Branicki znajduje się w samym centrum miasta, dzięki czemu wszędzie mieliśmy blisko. Pokoje są przytulne i dobrze wyposażone, tak samo, jak łazienka, w której czekały na nas ręczniki i suszarka. Jedyny mankament? Akustyka. Słyszliśmy wszystko, co działo się w pokojach obok.
Hotel Esperanto
Znakomity
1614 opinie
9
Travelbay

Hotel Esperanto

Hotel Esperanto mieści się w świetnej lokalizacji. Wystrój pokoi jest awangardowy, ale przytulny. Śniadania serwowane są w formie bufetu, a podane produkty są bardzo dobrej jakości. Niestety ogromnym rozczarowaniem była nieprzespana noc, która była efektem głośnej imprezy.
Hotel Traugutta3
Wyjątkowy
1374 opinie
9.5
Travelbay

Hotel Traugutta3

Hotel Traugutta3 posiada piękne, gustownie urządzone pokoje pokoje. Ponadto na gości czeka restauracja i bar, dzięki czemu można się zrelaksować po całym dniu zwiedzania. Właściwie to było jedno z lepszych miejsc, w którym dane nam było nocować w Polsce.
Hotel Silver
Znakomity
1370 opinie
8.7
Travelbay

Hotel Silver

Hotel Silver ma bardzo małe pokoje, które wydają się odrobinę ciemne. Łazienka jest prosta i czysta. Śniadania za to są całkiem przyzwoite. Jednak ten hotel posiada przewagę nad resztą w postaci akceptacji zwierząt, a na tym nam najbardziej zależało.
Comfort by trio
Fantastyczny
145 opinie
8.5
Travelbay

Comfort by trio

Comfort by trio mieści się w oryginalnym budynku w dobrej lokalizacji. Pokoje są klasyczne, jasne i wygodne, choć ciasne. Kuchnia, która poza wspaniałymi polskimi daniami, serwowała również włoskie i francuskie. Trochę problematyczne było parkowanie, ale daliśmy radę.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon