Kirkenes

4.33       Zobacz opinie (6)

Kirkenes to niewielkie miasto położone tu przy trójstyku granic Norwegii, Rosji i Finlandii. Liczy ok. 7000 mieszkańców - głównie Norwegów, ale i Lapończyków oraz trochę rosyjskich imigrantów. Zresztą, z racji bliskości Rosji natkniesz się tu na napisy zarówno po norwesku, jak i w cyrylicy. Jedną z większych atrakcji okolic miasteczka jest Kirkenes Snowhotel. Czynny przez cały rok oferuje 20 lodowych pokoi, w których panuje stała temperatura -4 stopni. Zimą będziesz mógł w sąsiedztwie Kirkenes jeździć skuterami śnieżnymi czy psimi zaprzęgami. Latem natomiast wybierz się na rejs statkiem lub pieszą wycieczkę.

Kirkenes
Kirkenes, Norwegia - © Travelbay

Czy w samym Kirkenes czekają jeszcze jakieś atrakcje? Odwiedź Andersgrotta – największy schron bombowy w mieście, zbudowany w 1941 roku. Warto dodać, że podczas II wojny światowej Kirkenes było najczęściej bombardowanym miejscem w  Europie! Zobacz też Frigjøringsmonumentet, czyli imponujący Pomnik Wyzwolenia Radzieckiego. Wybierz się również do Muzeum Varanger, które dokumentuje i prezentuje wielokulturową historię północnego pogranicza Norwegii. 

Dla kogo Kirkenes?

Jeśli szukasz miejsc spoza głównych, turystycznych szlaków to Kirkenes będzie wyborem doskonałym. Zagraniczni goście nie docierają tu tłumnie, dzięki czemu miasto zachowało swą wyjątkową atmosferę. Ale nie martw się, bo atrakcji jest tu całkiem sporo. Więc spokojnie będziesz tu mógł spędzić nawet kilka dni.

Zdjęcia

 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
 • Kirkenes
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Kirkenes jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Scandic Kirkenes
Bardzo dobry
1023 opinie
8
Travelbay

Scandic Kirkenes

Scandic Kirkenes posiada niezwykle korzystną lokalizację, blisko deptaka oraz innych miejsc rekreacyjnych. Pokoje są nowoczesne i schludne. W dodatku zadbano również o miejsce do pracy. Polecamy, miejsce naprawdę bardzo komfortowe.
Thon Hotel Kirkenes
Znakomity
865 opinie
8.6
Travelbay

Thon Hotel Kirkenes

Thon Hotel Kirkenes znajduje się nad brzegiem fiordu, co gwarantuje piękne widoki. Na gości czekają świetne pokoje, w których zadbano o każdy szczegół i dopracowano całość pod względem kolorystycznym. Obiekt organizuje atrakcje, w których warto wyróżnić m.in. śnieżne safari oraz tropienie niedźwiedzi. W dodatku codziennie można zjeść przepyszne śniadanie i wypić świetną kawę.
Snowhotel Kirkenes
Wyjątkowy
263 opinie
9.2
Travelbay

Snowhotel Kirkenes

Snowhotel Kirkenes gwarantuje niesamowite doznania estetyczne nie tylko dzięki otoczeniu, ale również swojemu lodowemu wnętrzu. Pokoje są bajeczne i przenoszą do miejsca, które nawiązuje do nawiększych wizytówek kraju. Obiekt ponadto oferuje śniadania kontynentalne, strefę relaksacyjną, wieczory filmowe i wiele innych atrakcji.
GotoKirkenes
Wyjątkowy
91 opinie
9.3
Travelbay

GotoKirkenes

GotoKirkenes położony jest w samym centrum Kirkenes i oferuje pobyt w uroczym domku. Wnętrze było proste (może odrobinę za surowe), ale bardzo dobrze wyposażone. Ogólnie możemy polecić, bo obiekt stanowi świetną bazę wypadową.
Jarfjord Arctic Aurora Lodge
Unknown
12 opinie
9.8
Travelbay

Jarfjord Arctic Aurora Lodge

Jarfjord Arctic Aurora Lodge to wyjątkowe miejsce, które może stać się prawdziwą oazą spokoju, w dodatku luksusową. Wnętrze domku bardzo przypadło nam do gustu. Było nowoczesne, a zarazem tradycyjne i przytulne. W cenie śniadanie kontynentalne, które można zjeść na tarasie oraz jacuzzi i sauna. Obiekt jest wart polecenia. Można tu wypocząć.

Zobacz także

Norwegia
Co zwiedzić w Norwegii?
Norwegia
Życie nocne w Norwegii
Norwegia
Parki narodowe w Norwegii
Norwegia
Aktywnie w Norwegii
Norwegia
Poza szlakiem w Norwegii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon