Las Bawarski

4.33       Zobacz opinie (6)

Las Bawarski został objęty ochroną w ramach parku narodowego (obecnie najstarszego w całych Niemczech) już w 1970 roku. Jak jego nazwa wskazuje, znajduje się on na terenie Bawarii i rozciąga się wzdłuż granicy z Czechami. Razem z Parkiem Narodowym Szumawy, który znajduje się po czeskiej stronie, tworzą jeden z największych terenów chronionych Europy Środkowej. Twórcom parku narodowego przyświecała jedna, główna idea - aby środowisko pozostawić tu w jak najbardziej nienaruszonym stanie.

Las Bawarski, Niemcy - © Travelbay

Dzięki restrykcyjnym, chociaż czasem kontrowersyjnym metodom, pomimo ogromnych szkód które wyrządziły wiatrołomy oraz plaga kornika, w tym momencie las szczyci się swoją ogromną bioróżnorodnością. Możesz tu zaobserwować dziko żyjące puchacze, puszczyki uralskie, kruki, wydry, głuszce i wiele innych zwierząt. Park jest ciekawy dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi, na który się składają szerokie doliny, rzeki, liczne górskie strumienie, jezioro lodowcowe Rachelsee oraz skaliste góry. Najwyższym szczytem jest Großer Arber, który osiąga wysokość 1456 m n.p.m. i nazywany jest Królem Lasu Bawarskiego.Tereny te można eksplorować dzięki sieci szlaków pieszych i rowerowych, których długość w sumie wynosi 500 km. Ciekawą historię Parku Narodowego Lasu Bawarskiego, oraz więcej informacji o tutejszej przyrodzie, poznasz w Muzeum św. Oswalda, oraz w centrum informacyjnym Hans-Eisenmann-Haus.

Dla kogo?

Jeśli cenisz przyrodę w jej jak najbardziej nienaruszonym wydaniu, to koniecznie odwiedź Las Bawarski. Region ten słynie w końcu ze swojego podejścia minimalizującego wpływ człowieka w tutejsze naturalne procesy. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, to z pewnością znajdziesz tu ciekawe szlaki piesze oraz rowerowe.

Zdjęcia

  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
  • Las Bawarski
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Las Bawarski jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Landhotel Moorhof
Znakomity
362 opinie
8.8
Travelbay

Landhotel Moorhof

Niewielki nowoczesny hotel, położony przy Parku Narodowym Lasu Bawarskiego. Nie była to może najtańsza oferta w tej okolicy, ale skusiła nas sauna i basen, które okazały się być super opcją po długich spacerach okolicznymi szlakami. Nowocześnie urządzony i komfortowy pokój, bardzo dobre śniadania. Nie mieliśmy powodów do narzekania.
Gästehaus Schreiner
Znakomity
112 opinie
8.7
Travelbay

Gästehaus Schreiner

Taki typowy, rodzinnie prowadzony guesthouse. Dla nas stanowił on świetną bazę wypadową, aby poznać lepiej tereny Lasu Bawarskiego. Blisko było stąd do szlaków pieszych, a i na rowerach w okolicy też było co robić. Dobre miejsce, żeby się zrelaksować i wypocząć. Przemili gospodarze i dobre warunki w rozsądnych pieniądzach.
Hotel Eibl-Brunner
Wyjątkowy
70 opinie
9.3
Travelbay

Hotel Eibl-Brunner

Hotel, w którym bardzo przyjemnie spędziliśmy 5 dni pomimo, że wstępnie chcieliśmy tylko dwa. Ładnie położony, na uboczu niewielkiego miasteczka. Mieliśmy blisko w góry i do wielu szlaków, punktów widokowych i atrakcji. Sam hotel oferuje bardzo dobry standard, a jedną z większych zalet jest bardzo fajny, podgrzewany basen i niewielkie SPA. Super miejsce, żeby się zrelaksować i naładować trochę baterie.
Pension Waldkristall
Znakomity
327 opinie
8.7
Travelbay

Pension Waldkristall

Pomimo nazwy, nie jest to pensjonat, a raczej niewielki hotel. Otrzymaliśmy pokój w nowszej części budynku i był on bardzo gustownie urządzony, oraz dobrze wyposażony. Wygodne łóżka i wzorowa czystość. Na dole znajduje się bardzo dobra restauracja, która serwuje smaczne śniadania, ale warto też zajrzeć tu na obiad. Bardzo dobre miejsce wypadowe, aby eksplorować okolice Lasu Bawarskiego.
Zur Alten Dampfsäge - Gasthaus-Pension Weber
Znakomity
238 opinie
8.6
Travelbay

Zur Alten Dampfsäge - Gasthaus-Pension Weber

Bardzo przyjemny guesthouse, prosto z którego można wyruszyć na szlaki Lasu Bawarskiego. Świetna lokalizacja w małym miasteczku. Pokój był wygodny i niczego mu nie brakowało. Na dole znajduje się dobra restauracja, więc nawet nie musieliśmy nigdzie dalej szukać obiadów. Miło wspominamy pobyt tutaj.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon