Hiddensee

3.71       Zobacz opinie (7)

Hiddensee to wyspa położona na Morzu Bałtyckim. Jej długość wynosi raptem niecałe 17 km. Stanowi idealny kierunek dla osób szukających ciszy i spokoju. Sielankowe krajobrazy dopełniają niewielkie miejscowości, a na całym terenie obowiązuje zakaz ruchu samochodowego. Wyspa, razem z przyległymi zatokami i cieśninami, jest częścią Parku Narodowego Vorpommersche Boddenlandschaft.

Hiddensee
Hiddensee, Niemcy - © Travelbay

W dawnych czasach przynależała do Rugii, ale przez silne sztormy w 1308 roku połączenie między nimi zostało bezpowrotnie przerwane. Dzięki perfekcyjnie zachowanej naturze i szerokim piaszczystym plażom, wyspa od wielu lat jest popularną destynacją wakacyjną. Nie ma tu głośnej muzyki czy zatłoczonych kurortów, ale za to każdy może znaleźć idealne miejsce dla siebie, by się wyciszyć i odpocząć. Większość plaż, a zwłaszcza te położone nieco dalej od miejscowości, popularne są wśród nudystów.

Dla kogo?

Jeśli szukasz cichego i spokojnego miejsca na wakacje, gdzie odpoczniesz od wielkomiejskiego zgiełku, to wyspa Hiddensee będzie dla Ciebie idealną propozycją. To również doskonały kierunek dla wszystkich osób kochających dziką przyrodę, piękne krajobrazy oraz świetne tereny spacerowe.

Zdjęcia

  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
  • Hiddensee
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Jeśli w planach masz plażowanie i kąpiele w morzu, to najlepszym terminem będzie lipiec oraz sierpień. Jeśli natomiast zależy Ci na ciszy, spokoju i spacerach na świeżym powietrzu, to możesz się tu wybrać również wiosną lub jesienią.

Wybrzeże wyspy jest dość urozmaicone, a to wszystko za sprawą klifów. Największą atrakcją jest malowniczo położona latarnia morska Dornbusch, która udostępniona jest turystom i oferuje spektakularne widoki na całą okolicę. Warto odwiedzić również kościół, który znajduje się w miejscowości Kloster i jest częścią dawnego klasztoru, który działał tu już w 1332 roku. Jeśli chciałbyś poznać dzieje wyspy, wtedy odwiedź Muzeum Historyczne. Jednym z popularniejszych budynków na wyspie jest też Blaue Scheune, czyli pomalowany na niebiesko typowy, niski dom niemiecki z początku XIX w, który obecnie mieści niewielką galerię sztuki.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon