Heide Park

4.17       Zobacz opinie (12)

Heide Park to największy park rozrywki w północnej części Niemiec, położony obok miejscowości Soltau, idealnie w połowie drogi między Hamburgiem a Hanowerem. Założony został w 1978 roku i może się poszczycić nie tylko ogromną ilością najróżniejszych atrakcji (podzielonych na pięć stref tematycznych), ale również pięknie zaaranżowanym terenem. Na powierzchni 900 000 m² znajdziesz jeziora, a także zadbaną roślinność.

Heide Park

Heide Park, Niemcy - © Travelbay

Fani kolejek górskich zaglądają tu przede wszystkim dla Colossos. Jest to najwyższa, drewniana kolejka górska na świecie, która rozpędza się do 120 km/h! Jeśli lubisz adrenalinę, wybierz się także na przejażdżkę Big Loop oraz Krake. Na najmłodszych też czeka tu sporo wrażeń. Na terenie parku znajdują się tradycyjne karuzele czy Peppa Pig Land, w którym można spotkać postaci z tej popularnej bajki. Heide Park został tak stworzony, by móc w nim spędzić cały dzień i nie nudzić się ani chwili. Oczywiście na jego terenie działają też liczne restauracje, głównie fast foodowe, ale o niezłym standardzie.

Dla kogo?

Heide Park to przede wszystkim idealne miejsce dla fanów adrenaliny i dobrej zabawy. Czeka tu na Ciebie kilka naprawdę świetnych i cieszących się uznaniem specjalistów rollercoasterów. To również świetny kierunek dla rodzin z dziećmi. Heide Park oferuje bowiem atrakcje zarówno dla młodszych, jak i ciut starszych gości.

Zdjęcia

  • Heide Park
  • Heide Park
  • Heide Park
  • Heide Park
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Heide Park jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon