Amrum

4.44       Zobacz opinie (9)

Amrum to jedna z wysp Północnofryzyjskich, która często uznawana jest za najpiękniejsze miejsce turystycznych w całym regionie. Od zachodu otacza ją Morze Północne. Wzdłuż całego jego brzegu rozciąga się ogromna, piaszczysta plaża, której szerokość dochodzi nawet do 1,5 km. Krajobraz urozmaicają też częściowo porośnięte wydmy. Od wschodu natomiast wyspę otacza słynne Morze Wattowe, które dzięki swojemu cennemu ekosystemowi zostało wpisane na listę UNESCO. Podczas odpływu można suchą stopą przejść spacerem przez Watty na sąsiednią wyspę Fohr.

Wyspa Amrum

Amrum, Niemcy - © Travelbay

Całe Amrum zamieszkuje na stałe ok, 2000 mieszkańców. Latem turystów przyciąga tu przede wszystkim niesamowita, naturalna plaża. Miłośnicy sportów wodnych, takich jak kitesurfing, windsurfing czy żeglarstwo, dzięki stałym dość silnym wiatrom, będą mieli tu idealne warunki do treningów. Wyspę warto odwiedzić również ze względu na jej naturalny charakter i cudowne tereny spacerowe. Bogate w pożywienie Morze Wattowe przyciąga tu mnóstwo ptaków nadmorskich. Godną odwiedzenia atrakcją jest tutejsza latarnia morska, która jest najwyższą na wybrzeżu Morza Północnego. Znajdziesz na niej taras widokowy, który pozwala wspiąć się na 63 metry ponad poziom morza i spojrzeć na wyspę z góry. Centralny punkt Amrum stanowi miasteczko Nebel, w którym można podziwiać fryzyjskie chaty kryte strzechą, oraz zjeść świeżo złowioną rybę w prawdziwej żeglarskiej knajpie.

Dla kogo?

Istnieje kilka powodów, dla których warto odwiedzić wyspę Amrum. Po pierwsze, wybierz się tam, jeśli cenisz naturę oraz długie spacery. Po drugie, to idealne miejsce dla fanów sportów wodnych, takich jak kitesurfing czy windsurfing. Po trzecie, Amrum będzie doskonałym kierunkiem, gdy zechcesz uciec przed zgiełkiem miasta.

Zdjęcia

  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
  • Amrum
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Amrum jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Anka
Znakomity
305 opinie
8.8
Travelbay

Hotel Anka

Hotel Anka to świetny, niewielki obiekt, który od samego początku sprawiał wrażenie miłego, rodzinnego miejsca. Właściciele byli bardzo sympatyczni i chętnie dzielili się z nami wiedzą o tej niesamowitej wyspie. Pokój oferował dość podstawowy standard, ale niczego nie brakowało. Polecam też zajrzeć do knajpy obok. Świetne, świeżo przyrządzone jedzenie.
Ual Öömrang Wiartshüs
Znakomity
816 opinie
8.8
Travelbay

Ual Öömrang Wiartshüs

Bardzo klimatyczny niewielki hotel, który mieści się w typowej, fryzyjskiej chacie. Położony nieco na uboczu, ale blisko do plaży. Idealne miejsce, aby się zrelaksować i odpocząć od wielkiego miasta. Mój pokój oraz łazienka były niewielkie, ale wygodne i dobrze wyposażone. Super miejsce, aby lepiej wczuć się w klimat wyspy.
Frühstückshotel Seemannsbraut Amrum
Znakomity
317 opinie
8.8
Travelbay

Frühstückshotel Seemannsbraut Amrum

Już na samym wejściu powitali nas przemili gospodarze, którzy chętnie opowiedzieli co i gdzie ciekawego można zobaczyć. Lokalizacja tego mini hotelu jest bardzo dogodna i wszędzie było blisko. Pokój był nowocześnie wykończony, dobrze wyposażony i przestronny. Spędziliśmy tu bardzo miłe 5 dni i chętnie jeszcze kiedyś wrócimy.
Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum
Fantastyczny
151 opinie
8.5
Travelbay

Inselhotel Kapitän Tadsen / Amrum

Hotel położony jest nieco na uboczu, ale za to nad samym morzem. Dla nas była to świetna baza wypadowa na piękne spacery po wyspie. Świetny klimat miejsca sprzyja wakacyjnemu relaksowi. Pokój oferował bardzo dobre warunki i w porównaniu do innych noclegów był wyjątkowo tani. Bardzo smakowały nam tutejsze śniadania.
Hotel Ekke Nekkepenn
Znakomity
210 opinie
8.8
Travelbay

Hotel Ekke Nekkepenn

Wybraliśmy ten hotel głównie ze względu na centralną lokalizację na wyspie i rzeczywiście okazał się on idealnym punktem wypadowym, aby zajrzeć w każdy możliwy jej zakamarek. Super miejsce z klimatem, który tworzą jego właściciele. Pokój spełnił nasze oczekiwania, był dobrze wyposażony i stylowo urządzony. Świetne miejsce aby spędzić kilka dni.

Zobacz także

Niemcy
Co zwiedzić w Niemczech?
Niemcy
Najlepsze plaże w Niemczech
Niemcy
Życie nocne w Niemczech
Niemcy
Parki narodowe w Niemczech
Niemcy
Aktywny wypoczynek w Niemczech
Niemcy
Poza szlakiem w Niemczech
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon