Milestii Mici

4.43       Zobacz opinie (7)

Choć Milesti Mici to niepozorna miejscowość, a to właśnie w niej znajduje się największa winnica na świecie. Za czasów Związku Radzieckiego, to region współczesnej Mołdawii był głównym producentem tego trunku. W okolicach Milesti Mici natomiast przez długie lata trwała podziemna eksploatacja wapienia. W wyniku tych prac powstała cała sieć podziemnych korytarzy.

Milestii Mici

Milestii Mici, Mołdawia - © Travelbay

Warunki w dawnych tunelach, dzięki dużej wilgotności i stałej temperaturze 12-14 stopni Celsjusza, okazały się być idealne do przechowywania wina. Łączna długość podziemnych korytarzy liczy ponad 200 km! Dziś wykorzystywane jest ok. 50 km z nich i składuje się tu w sumie ponad 2 mln butelek wina. Dzięki temu Milestii Mici zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa. Wspomniane tunele są otwarte dla turystów, ale zwiedzanie możliwe jest tylko własnym samochodem, podczas wykupionej wycieczki z przewodnikiem. Oferowana jest też oczywiście degustacja i sprzedaż produkowanego tu wina.

Dla kogo?

Nie da się ukryć, że Milesti Mici jest przede wszystkim doskonałą propozycją dla fanów wina. Wizyta w winnicy, połączona z degustacją i zwiedzaniem będzie doświadczeniem samym w sobie. Podróżnikom spragnionymi przygód i niecodziennych atrakcji na pewno spodoba się opcja podziemnego zwiedzania za kierownicą własnego samochodu.

Zdjęcia

  • Milestii Mici
  • Milestii Mici
  • Milestii Mici
  • Milestii Mici
  • Milestii Mici
  • Milestii Mici
  • Milestii Mici
  • Milestii Mici
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

W podziemnych korytarzach winnicy, przez cały rok, panują stałe warunki atmosferyczne. Należy jednak pamiętać, że jest to jedna z większych atrakcji Mołdawii i w sezonie turystycznym może nastąpić problem z dostępnością wycieczek. Wymagana jest rezerwacja minimum na 3 dni przed przyjazdem. Zwiedzać można tylko własnym samochodem i trzeba mieć w nim wygospodarowane miejsce dla przewodnika.

Zobacz także

Mołdawia
Co zwiedzić w Mołdawii?
Mołdawia
Życie nocne w Mołdawii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon