Luksemburg City

3.89       Zobacz opinie (9)

Wystarczy krótki spacer po stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburga, czyli… Luksemburgu (Luxemburg City), by odkryć jej mocno militarny charakter. Bastiony, imponujące mury, sieć tuneli (które pełniły rolę schronów), skały i wykute w nich przejścia, a w to wszystko wkomponowane urocze kamienice. Elementy te tworzą niepowtarzalny klimat Luksemburga i sprawiły, że stare miasto znalazło się pod protektoratem UNESCO.

Luksemburg

Luksemburg City, Luksemburg - © Travelbay

Stolica księstwa to jednak nie tylko surowość architektury, ale również wspaniała zieleń, która stanowi integralny element miejskiej tkanki. Oczywiście Luksemburg to również liczne muzea, w tym cenione w Europie i na świecie Mudam, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej. I choć stolica nie jest może najbardziej imprezowym czy energetycznym miastem, to i tu znajdziesz przyjemne miejsca, w których miło spędzisz wieczór lub noc.

Dla kogo?

Miasto Luksemburg odwiedź przede wszystkim wtedy, jeśli lubisz zwiedzać i cenisz spokojniejsze, mniejsze miasta. Stolica ma raptem tylko 120 tys. mieszkańców. Na pewno spodoba się tu fanom budowli obronnych. Spacerowicze również znajdą tu dla siebie sporo terenów do eksplorowania. Gdy natomiast lubisz wieczorem wyskoczyć na drinka oraz testować lokalną kuchnię, to luksemburskie restauracje i knajpki będą stały przed Tobą otworem.

Zdjęcia

  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
  • Luksemburg City
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Luksemburg City jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
City Hotel
Fantastyczny
8.5
Travelbay

City Hotel

City Hotel był jednym z rozsądniejszych wyborów, jeśli chodzi o stolicę, zarówno pod kątem ceny, jak i lokalizacji. Blisko do najważniejszych atrakcji, dość spokojnie (hałas z ulicy nie przeszkadzał w odpoczynku). Warunki dobre, taki typowy, hotelowy standard. Wziąłem opcję bez śniadań, bo taniej mogłem zjeść w kawiarni.
Grand Hotel Cravat
Fantastyczny
8.2
Travelbay

Grand Hotel Cravat

Hotel Cravat to obiekt raczej starszego typu. Ale generalnie dobrze go wspominam. Przede wszystkim przez wzgląd na profesjonalną, ale jednocześnie przemiłą obsługę. Lokalizacja pozwalała wszędzie dojść o własnych siłach, bez korzystania z auta czy taksówki. Pokój bardzo elegancki i stylowy.
Le Chatelet
Fantastyczny
8.1
Travelbay

Le Chatelet

Hotel, a zasadniczo hotelik Le Chatelet, to miejsce, w którym można się zakochać zaraz po przekroczeniu jego progu. Uroczy, kameralny i przytulny - to główne przymiotniki, jakie przychodzą mi na myśl, gdy go wspominam. Do tego mocno designerski i zadbany. Blisko park, ale i do centrum można dojść w kilka minut. Nie najtańszy, ale byłem zadowolony z wyboru.
Le Royal Hotels & Resorts Luxembourg
Znakomity
8.8
Travelbay

Le Royal Hotels & Resorts Luxembourg

Z hotelu tego korzystałem dwukrotnie podczas podróży służbowych. I na pewno będę tam wracać i na pewno mogę go polecić. Świetny standard zarówno samego budynku, jego wnętrz, jak i oczywiście obsługi. Na miejscu jest wewnętrzny basen. Jest też doskonała restauracja i bar (polecam na wieczornego drinka). I naprawdę dobrze mi się tam mieszkało.
Key Inn Appart Hotel Belair
Bardzo dobry
8
Travelbay

Key Inn Appart Hotel Belair

Hotel ten spełnił nasze oczekiwania i to w sumie z nawiązką. Przede wszystkim dlatego, że jest nieduży, więc można w nim mieć trochę prywatności. Po drugie, położony jest w spokojniejszej dzielnicy oddalonej kawałek od centrum. Cena też była trochę niższa względem innych obiektów. Więc polecamy!

Zobacz także

Luksemburg
Co zwiedzić w Luksemburgu?
Luksemburg
Natura w Luksemburgu
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia