Sigulda

4.33       Zobacz opinie (6)

Sigulda to miasto położone w obrębie malowniczej doliny rzeki Gauja. Znane jest przede wszystkim z ruin potężnego zamku, którego początki sięgają XI wieku. Położony na wzgórzu, w dawnych czasach kontrolował żeglugę na rzece. Potężna warownia nie dała rady oprzeć się atakom Szwedów w XVIII wieku i została opuszczona. Obecnie można podziwiać jej ruiny.

Sigulda, Łotwa

Sigulda, Łotwa - © Travelbay

Tuż obok znajduje się tzw. Nowy Zamek. Został on wzniesiony w 1881 roku i obecnie pełni funkcję ratusza. Dla turystów została udostępniona wieża z tarasem widokowym, z którego rozpościera się piękna panorama. Na przedmieściach znajdują się ruiny kolejnych dwóch zamków Turaida, oraz Krimulda. Do tego drugiego można łatwo dostać się kolejką gondolową, która kursuje ponad doliną rzeki i oferuje spektakularne widoki. Po drugiej stronie znajduje się również Jaskinia Gutmana, która dzięki inskrypcjom z 1668 roku uchodzi za jedną z najstarszych oraz najważniejszych atrakcji Łotwy. Miasto znane jest również z toru bobslejowego, którego start wznosi się na wysokiej wieży powyżej miasta. Jest on dostępny do zwiedzania dla turystów, a zimą można nawet osobiście zjechać nim jako pasażer bobsleja, który kierowany jest przez profesjonalnych zawodników. Miasto Sigulda leży na skraju Parku Narodowego Gauja i jest dobrym punktem wypadowym po jego malowniczych zakątkach.

Dla kogo?

Jeśli fascynują Cię średniowieczne zamki, to nie możesz nie odwiedzić tego w mieście Sigulda. Jest to również idealny wybór dla ludzi, którzy szukają imponujących krajobrazów. Miasto i jego atrakcje oferują wiele ciekawych punktów widokowych. Pasjonaci sportów zimowych znajdą tu jeden z niewielu czynnych torów bobslejowych w tej części Europy.

Zdjęcia

  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
  • Sigulda
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Siguldę można odwiedzić o każdej porze roku. Jeśli jednak planujesz spacery po zamkach czy dolinie rzeki Gauja, wtedy wybierz się tu latem. Zimą natomiast można skorzystać z jedynej w swoim rodzaju przejażdżki torem bobslejowym, oraz pojeździć na nartach w jednym z okolicznych centrów narciarskich.

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Sigulda
Znakomity
0
8.7
Travelbay

Hotel Sigulda

Bardzo dobry hotel, który położony jest w samym centrum miasteczka. Dzięki temu do wszystkich okolicznych atrakcji chodziliśmy na piechotę i była to miła odmiana po kilku dniach jazdy wszędzie samochodem. Warunki w hotelu bardzo przyzwoite. Duży i dobrze pomyślany pokój. Niezłe wyposażenie i miła obsługa.
Prieka Pietura
Znakomity
0
9
Travelbay

Prieka Pietura

Apartamenty zlokalizowane w centralnej części miasta. Bardzo sympatyczne miejsce, aby zatrzymać się na kilka dni i spokojnie odkrywać okolicę. A jest tu co robić! W apartamencie mieliśmy kuchnię, która idealnie się sprawdzała przy przygotowywaniu śniadań. Wygodne łóżka i wszystko wysprzątane na błysk. Porządny standard w rozsądnych pieniądzach.
Aparjods
Znakomity
0
8.6
Travelbay

Aparjods

Niewielki i bardzo klimatyczny hotel, który położony jest na przedmieściach Siguldy. Jest blisko głównej drogi i dla nas była to świetna opcja na nocleg tranzytowy. Cały hotel utrzymany jest w ciekawym stylu i oferuje dobry standard. Na miejscu znajduje się też niezła restauracja, choć śniadanie następnego dnia było już przeciętne.
Hotel Pils with Self-Check in
Znakomity
0
8.7
Travelbay

Hotel Pils with Self-Check in

Największa zaleta tego hotelu to jego lokalizacja. Samo centrum miasteczka i tuż obok dworca kolejowego i autobusowego. Więc jeśli ktoś podróżuje bez własnego samochodu, tak jak my, to jest to super opcja. Pokój nie był może zbyt nowoczesny, ale wysprzątany i ogólnie wygodny. A w stosunku do konkurencji to też dość tani. Wygodny system zameldowania się szyfrem, więc nie trzeba się umawiać na konkretną godzinę.
Villa Vanilla
Wyjątkowy
0
9.5
Travelbay

Villa Vanilla

Na pierwszy rzut oka nie bardzo przypomina tradycyjnego hotelu, ale ogólnie jest to bardzo dobra opcja na nocleg w Siguldzie. Duży i wygodny pokój, który był bardzo dobrze wyposażony i wysprzątany. Rano czekało na nas świetne śniadanie. Jedną z większych zalet jest też lokalizacja – wszystkie najważniejsze atrakcje znajdują się w zasięgu spaceru.

Zobacz także

Łotwa
Co zwiedzić na Łotwie?
Łotwa
Plaże na Łotwie
Łotwa
Życie nocne na Łotwie
Łotwa
Parki narodowe Łotwy
Łotwa
Poza szlakiem na Łotwie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon