Gauja

3.71       Zobacz opinie (7)
Anna Kulykova
Anna Kulykova
Autorka, Travelbay

Park Narodowy Gauja to jedno z piękniejszych pod kątem krajobrazowym miejsc Łotwy. Jest to najstarszy i największy obszar (90 000 ha) chroniony na terenie tego kraju. Obejmuje swymi granicami wyjątkowo malownicze meandry rzeki Gauja, pomiędzy Valmierą i Murjani. Ten zakątek Łotwy charakteryzuje się ogromną bioróżnorodnością oraz licznymi cudami natury.

Gauja

Gauja, Łotwa - © Travelbay

Do najpopularniejszych atrakcji parku należą klify z czerwonego piaskowca czy liczne jaskinie, w tym Kalejala (najdłuższa ze wszystkich, znajdujących się tam systemów jaskiniowych), Valnela czy Liela Ellite. Oprócz tego, wzdłuż Gauji znaleźć można ponad 500 najróżniejszych zabytków, w tym m.in. sześć średniowiecznych zamków. Ten łotewski park narodowy najlepiej eksplorować za pomocą samochodu, gdyż godne uwagi miejsca są rozsiane na sporej powierzchni. Jeśli chciałbyś się skoncentrować na wybranym fragmencie tego niezwykłego regionu Łotwy, wtedy możesz rozważyć wycieczki rowerowe.

Dla kogo?

Z jednej strony Park Narodowy Gauja to wymarzone miejsce dla fanów dzikiej natury. Niesamowita roślinność, cudowne krajobrazy i majestatycznie meandrująca rzeka będa niewyczerpanym źródłem inspiracji, tak fotograficznych, jak i spacerowych. Z drugiej stron, park oferuje też pokaźną ilość zabytków. Dlatego spodoba Ci się tu również wtedy, gdy lubisz zwiedzać.

Zdjęcia

  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
  • Gauja
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Gauja jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Spa Hotel Ezeri
Fantastyczny
639 opinie
8.3
Travelbay

Spa Hotel Ezeri

Ponieważ zaplanowaliśmy kilkudniowy pobyt w Parku Narodowym Gauja, zatrzymaliśmy się w komfortowym Hotelu Ezeri. Znajduje się w Siguldzie, dzięki czemu blisko mieliśmy do trzech, położonych w swym bliskim sąsiedztwie warowni. Sam hotel posiada przepiękny ogród i zewnętrzny basen. Pokój z cudownym widokiem i świetnym wyposażeniem.
Ungurmuiža
Wyjątkowy
175 opinie
9.2
Travelbay

Ungurmuiža

To absolutnie unikatowe miejsce, bowiem jest to hotel mieszczący się w barokowym, drewnianym pałacu z XVIII wieku! Pobyt tam był dla mnie doświadczeniem samym w sobie. Nie tylko dlatego, że można poczuć ducha epoki. Również za sprawą wspaniałej obsługi, cudownego otoczenia (piękne założenie parkowe) oraz przepysznych posiłków.
Boutique Hotel Bersas
Unknown
325 opinie
9.7
Travelbay

Boutique Hotel Bersas

Butikowy hotel Bersas był dla nas świetną bazą wypadową do eksplorowania doliny Gauji. Położony jest obok miejscowości Turaida. To niezwykle uroczy i kameralny obiekt wysokiej klasy. Co najważniejsze jest otwarty na posiadaczy zwierzaków. Bez problemu mogliśmy tam nocować z naszym psem. Hotel posiada prześliczne wnętrza. A śniadania są prima sort!
Hotel Melturi
Wyjątkowy
254 opinie
9.1
Travelbay

Hotel Melturi

Hotel Melturi będzie dobrą opcją na tranzytowy nocleg, ale sądzę, że też może stanowić dobrą propozycję dla kogoś, kto w Parku Narodowym Gauja chce spędzić kilka dni. Znajduje się nieopodal autostrady A2, 9 km od miasta Cesis. Ale o dziwo było cicho, spokojnie, a duża ilość zieleni działała kojąco. Bardzo smakowały mi śniadania. Obsługa miła, ale głównie mówiła po łotewsku/rosyjsku.
Lindenhoff
Wyjątkowy
138 opinie
9.3
Travelbay

Lindenhoff

Lindenhoff to rodzaj niezwykle klimatycznego zajazdu. Wraz z żoną poczuliśmy się tam niemalże jak w domu. Niesamowicie swojsko, wokół wspaniale zaaranżowane tereny zielone. Jeśli ktoś chce odpocząć i odciąć się od codziennych spraw, to jest to właściwe miejsce. No i koniecznie trzeba spróbować tamtejszych jabłek! Pokój był ładnie urządzony. Mogliśmy też korzystać z ogólnodostępnej kuchni.

Opinie

3.7 / 5
7 opinie
5
43%
4
29%
3
0%
2
14%
1
14%

Zobacz także

Łotwa
Co zwiedzić na Łotwie?
Łotwa
Plaże na Łotwie
Łotwa
Życie nocne na Łotwie
Łotwa
Parki narodowe Łotwy
Łotwa
Poza szlakiem na Łotwie
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia