Trakai

4.36       Zobacz opinie (14)

Trakai and its mighty castle are often mentioned as the greatest attractions of Lithuania. The small town near Vilnius is beautifully situated because it is flooded by the waters of various lakes on each side. The most characteristic building here is the 14th-century castle erected on a small island of Lake Galwe .

Trakai
Trakai, Lithuania

Over time, the stronghold was transformed into a richly decorated residence, which was often visited by Władysław Jagiełło. The building was destroyed in the 17th century. Nowadays, you can admire the reconstructed fortress, which also houses an interesting historical museum. You can easily get to the castle island using a special footbridge. But you can also see the castle from every side by going on a short cruise, or by renting a boat, kayak, pedalo or SUP. In Trakai, it is also worth visiting the History Museum , see traditional Karaim houses , as well as the Karaim Ethnographic Museum. The Trotsky Historical National Park was created around it, in which there are many interesting hiking trails, educational paths, as well as the Tyszkiewicz Palace in Zatrocze .

For whom?

A trip to Trakai will be a great idea for the whole family. Curious about history, they will find an impressive castle here, and three interesting museums that show the fate of these areas. Fans of walks and active recreation will surely like the beautiful surroundings, which gives the possibility of interesting trips and scenic cruises by boat, pedal boat or canoe.

Zdjęcia

  • Troki
  • Troki
  • Troki
  • Troki
  • Troki
  • Troki
  • Troki
  • Troki
  • Troki
  • Troki
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Troki, z uwagi na piękne położenie i otaczające je z każdej strony jeziora, najlepiej odwiedzić latem, podczas słonecznego dnia. Wtedy będziesz mógł w pełni docenić urok okolicy spacerując, lub wybierając się w rejs po jeziorze Galwe. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo popularna atrakcja, również pośród mieszkańców Wilna, więc w weekendy i dni wolne od pracy możesz spodziewać się tu dużych tłumów.

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Argo Trakai
Fantastyczny
305 opinie
8.5
Travelbay

Argo Trakai

Hotel Argo Trakai nie jest położony najbliżej zamku, ale i tak można tam bez problemu dojść na piechotę wzdłuż jeziora. Ogólnie świetne miejsce. Bardzo fajnie urządzony pokój. Kosztował nie mało, ale jacuzzi w pokoju było genialne! Do dyspozycji jest też basen i sauna, a przy dobrej pogodzie można popływać w jeziorze. Smaczne posiłki i bardzo miła obsługa.

Viva Trakai
Wyjątkowy
468 opinie
9.2
Travelbay

Viva Trakai

Viva Trakai ma przede wszystkim genialne położenie. Z okien rzeczywiście mieliśmy piękny widok na zamek w Trokach, ale całość jest trochę w bok od głównej ulicy, która w sezonie jest mocno zatłoczona i gwarna. Okolica jest na tyle ciekawa, że przedłużyliśmy nocleg o jeden więcej. Pokój był ładnie i klimatycznie urządzony. Wszystko utrzymane na wysokim poziomie i wysprzątane na błysk. Do tego pyszne śniadanie i przyjemnie ogarnięty teren dookoła.

Trakai Old town Apartment
Unknown
44 opinie
9.6
Travelbay

Trakai Old town Apartment

Duży i kompletnie wyposażony apartament, który położony jest tuż obok zamku i głównych atrakcji Troków. Sami się zdziwiliśmy, ale w sumie wyszło nas to taniej niż jakiś znajdujący się ciut dalej hotel. Na miejscu jest prywatny parking, który jest tu bardzo przydatny. Wygodne łóżka, kuchnia do dyspozycji, a wszystko mieści się w dość świeżo wyremontowanym, klasycznym domu.

Apvalaus stalo klubas
Znakomity
745 opinie
8.6
Travelbay

Apvalaus stalo klubas

Świetny hotel, który położony jest bardzo blisko zamku. Niesamowicie podobały nam się klimatyczne urządzone wnętrza. Pokój co prawda był mały, ale dobrze rozplanowany i wygodny. Bardzo smakowało nam tutejsze jedzenie. Dobre śniadania, ale warto było też zostać tu na obiad. Genialny widok i wszystko pod bokiem.

R&R Spa Villa Trakai
Wyjątkowy
73 opinie
9.3
Travelbay

R&R Spa Villa Trakai

R&R Spa Villa Trakai to bardzo dobra opcja przy podróży z dziećmi. Wybraliśmy pokój rodzinny i było tam wszystko, co potrzeba. Bardzo duży plus to lokalizacja. Do zamku i wszystkich większych atrakcji spokojnie mogliśmy dojść w 10-15 min. Na zewnątrz również było miłe miejsce aby usiąść i odpocząć. Można też korzystać ze wspólnej, dobrze wyposażonej kuchni.

Zobacz także

Litwa
What to visit in Lithuania?
Litwa
Beaches in Lithuania
Litwa
Nightlife in Lithuania
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon