Góra Krzyży

4.67       Zobacz opinie (6)

Góra Krzyży leży nieopodal miasta Szawle. Znana jest tego, że zgromadzono na niej ogromną ilość różnych krzyży, przyniesionych tam przez wiernych. Historia miejsca sięga 1430 roku, gdy powstała tu pojedyncza kapliczka. Większe ilości krzyży zaczęły się tu pojawiać jednak dopiero pod koniec XIX wieku, jako forma protestu, gdy władze rosyjskie zabroniły stawiania ich na grobach poległych powstańców.

Góra Krzyży

Góra Krzyży, Litwa - © Travelbay

Po drugiej wojnie światowej władze wielokrotnie próbowały zlikwidować to miejsce, jednak za każdym razem wierni stawiali kolejne krzyże. W 1993 roku papież Jan Paweł II na Górze Krzyży odprawił mszę świętą, a następnie podarował krzyż jako dar dla Litwy. Od tego czasu miejsce to jest bardzo popularne wśród wiernych, którzy stale dostawiają tam kolejne eksponaty. W 2006 roku liczba zgromadzonych w tym miejscu krzyży przekroczyła 100 000 sztuk, a obecnie szacuje się, że znajduje się ich tu ponad 150 000.

Dla kogo?

Jeśli interesują Cię miejsca kultu religijnego, to z pewnością zaciekawi Cię Góra Krzyży. Osoby, które podążają śladem pielgrzymek papieża Jana Pawła II, powinny odwiedzić miejsce jego modlitwy. Jest to ciekawe miejsce, które przypadnie do gustu nie tylko wiernym, ale także poszukiwaczom nietypowych atrakcji.

Zdjęcia

  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
  • Góra Krzyży
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Góra Krzyży jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Baltas gandras
Wyjątkowy
471 opinie
9.4
Travelbay

Baltas gandras

Super miejsce na nocleg tranzytowy, podczas naszej podróży na północ. Mieści się w Naisai, niedaleko głównej drogi. Znajduje się tu ciekawy park i niedaleko też stąd do słynnej Góry Krzyży. Pensjonat jest nowy i jak za tą cenę, to oferuje super warunki. Pokój mały, ale czysty i wygodny. Jedyny minus to brak śniadania, ale wiedzieliśmy o tym wcześniej z komentarzy, więc się zaopatrzyliśmy w prowiant.
Sweet Apartments
Wyjątkowy
596 opinie
9.1
Travelbay

Sweet Apartments

Duże i dobrze wyposażone mieszkanie na wynajem za bardzo rozsądne pieniądze. Mieści się w centrum Szawli. Była to super baza wypadowa do poznawania tej części Litwy. Do dyspozycji jest dobrze wyposażona kuchnia, a tuż obok jest spory market. Bezproblemowy, darmowy parking. Wszystko czyste i sprawne.
Minimalist. Apartment & Studio
Unknown
185 opinie
9.8
Travelbay

Minimalist. Apartment & Studio

Apartament położony niedaleko centrum miasta Szawla. Urządzony w nowoczesnym stylu. Od razu widać, że prowadzą go ludzie z prawdziwą pasją. Świetny kontakt, miłe powitanie, a samo mieszkanie bardzo wygodne i wszystko dopracowane jest idealnie. Do dyspozycji mieliśmy absolutnie wszystko, co potrzeba, a gospodarze też chętnie podpowiedzieli nam, gdzie można się udać i zjeść coś dobrego.
Ezero Apartment
Wyjątkowy
163 opinie
9.4
Travelbay

Ezero Apartment

Całkiem przyjemne mieszkanie na wynajem, które położone jest blisko centrum miasta. Blok na pierwszy rzut oka nie jest zbyt piękny, ale sam apartament jest całkiem sensownie wyremontowany. Nie jest może bardzo duży, ale jest sensownie wyposażone, włącznie z funkcjonalną kuchnią. Wygodne łóżko, wszystko wysprzątane i bezproblemowy kontakt z gospodarzem.
Apartment Dalyce
Unknown
69 opinie
9.9
Travelbay

Apartment Dalyce

Apartament Dalyce był świetną opcją podróżując w wariancie 2 + 2 dzieci. Duże mieszkanie, co prawda tylko jedna sypialnia, ale kanapa w salonie też była wygodna. Do dyspozycji świetnie wyposażona kuchnia. Całe mieszkanie widać, że jest w miarę świeżo po gruntownym remoncie i na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Lokalizacja bardzo dobra i dodatkowy plus za bezpłatny parking.

Zobacz także

Litwa
Co zwiedzić na Litwie?
Litwa
Plaże na Litwie
Litwa
Życie nocne na Litwie
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia