Prisztina

3.60       Zobacz opinie (10)

Prisztina, czyli stolica Kosowa, podobnie jak Podgorica, nie grzeszy urodą. Jednak w przeciwieństwie do czarnogórskiego miasta, można w niej znaleźć naprawdę sporo interesujących czy intrygujących miejsc.

Prisztina posiada ciekawą, lecz dość specyficzną architekturę, której najbardziej znanym przykładem jest gmach biblioteki, uznany niegdyś za jeden z najbrzydszych budynków na świecie. Kosowska stolica ma również zachowane zabytki z czasów Imperium Osmańskiego, które wraz z nowymi budynkami tworzą mocno kontrastową mieszankę. Prisztina to także całkiem imprezowe, studenckie miasto, oferujące nieco bardziej alternatywną atmosferę, która również sprzyja zabawie. 

Dla kogo?

Odwiedź Prisztinę, jeśli nudzą Cię idealne, piękne miasta i szukasz miejsc nietypowych. Kosowska stolica może się podobać, choć na pierwszy rzut oka nie robi najlepszego wrażenia. Jednak panująca tam atmosfera szybko wszystkim się udziela. A serwowana w tamtejszych kawiarniach kawa, jest jedną z lepszych na Bałkanach!

Zdjęcia

  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
  • Prisztina
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Prisztina jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
ODA Hostel
Wyjątkowy
181 opinie
9.2
Travelbay

ODA Hostel

W Hostelu ODA nocowałem już dwa razy i jeśli ponownie pojawię się w Prisztinie, to na pewno znów z niego skorzystam. Miejsce jest absolutnie genialne. Zaczynając od panującej tam atmosfery, przez komfortowe łóżka z zasłonkami, dzięki czemu nawet w wieloosobowym dormitorium można mieć odrobinę prywatności. Jak ktoś lubi koty, to dodatkowym atutem będą dwa mruczki, które mieszkają tam na stałe.
Prishtina Center Hostel
Znakomity
593 opinie
8.8
Travelbay

Prishtina Center Hostel

Ponieważ podróżowałem sam, zdecydowałem się na nocleg w hostelu. Mój wybór padł na Prishtina Center Hostel. Rzeczywiście znajduje się w ścisłym centrum kosowskiej stolicy. Oferuje doskonałe warunki. Jest czysto, wnętrza są całkiem designersko urządzone, a cena za pobyt była śmiesznie niska.
Hotel Sirius
Znakomity
278 opinie
8.7
Travelbay

Hotel Sirius

Z żoną nocowaliśmy w Hotelu Sirius. Był to najlepszy, możliwy wybór. Hotel znajduje się tuż obok centrum. Oferuje genialną panoramę miasta z położonej na dachu restauracji. Wieczorem widok jest obłędny! Jeśli zaś chodzi o warunki, to wszystko nam się podobało. Pokój był całkiem duży i jasny. Jednak oboje najmocniej tęsknimy za tamtejszymi śniadaniami, które były małymi ucztami.
Hostel The White Tree
Fantastyczny
159 opinie
8.5
Travelbay

Hostel The White Tree

Ze znajomymi spędziliśmy dwie noce w hostelu The White Tree. Jest to doskonałe miejsce na chill out. Bo choć znajduje się praktycznie w ścisłym centrum, to pozwala odciąć się od zgiełku miasta. Wieloosobowe dormitorium było naprawdę w porządku, choć w naszym było może odrobinę za ciemno. Tak poza tym, to nie mieliśmy powodów do narzekania.
Hotel Begolli
Wyjątkowy
137 opinie
9.1
Travelbay

Hotel Begolli

Hotel Begolli to propozycja dla tych, którzy stawiają na luksus i wygodę. Przemiła obsługa, ładny wystrój, przyjemna okolica. Śniadania mogłyby być ciut lepsze, w szczególności biorąc pod uwagę cenę, jaką się płaci za pobyt. Ale jak ktoś nie jest mocno wybredny, to też się naje. Z hotelu do centrum szedłem wolnym tempem 10 min. 

Zobacz także

Kosowo
Co zwiedzić w Kosowie?
Kosowo
Parki narodowe w Kosowie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon