Peja

3.43       Zobacz opinie (7)

Peja (Peć, Pejë) to miasto znajdujące się w zachodniej części Kosowa, nieopodal granicy z Czarnogórą. Jego lokalizacja jest niesamowicie malownicza, gdyż leży u stóp gór Prokletije, zaraz obok wejścia do wyjątkowo pięknego Kanionu Rugova.

Peja
Peja, Kosowo - © Travelbay

Peja to jednak nie tylko wspaniała przyroda. W mieście tym znajduje się wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Pećka Patrijaršija, czyli monaster będący siedzibą patriarchatu. Peja to także kilka innych cerkwi, całkiem przyjemne centrum z bazarem oraz niewielkie, ale dość ciekawe Muzeum Miejskie. Miasto może więc stanowić dobrą bazę do górskich wędrówek, jak i cel zwiedzania i poznawania historii Kosowa.

Dla kogo?

Peja będzie dla Ciebie interesującym kierunkiem, jeśli chcesz aktywnie spędzać czas. W Kanionie Rugova możesz się wspinać (np. po via ferratach), wędrować po górskich szlakach w jego obrębie oraz po szczytach gór Prokletije. Spodoba Ci się tu również wtedy, gdy lubisz zwiedzać. Peja ma całkiem sporą ilość zabytków o bogatej historii.

Zdjęcia

  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Kanion Rugova

Kanion Rugova to jedno z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych całego Kosowa. Znajduje się na zachód od Peja i biegnie wzdłuż rzeki Lumi Bardhi. Pionowe ściany i droga donikąd to jego znak rozpoznawczy.

Peja
Rugova, Peja, Kosowo - © Travelbay

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Dukagjini
Fantastyczny
231 opinie
8.4
Travelbay

Hotel Dukagjini

Chyba najlepszym hotelem w Peji jest Hotel Dukagjini. Duży, elegancki, położony blisko rzeki. Pokój był całkiem przestronny, z ogromnym, bardzo wygodnym łóżkiem. Cena dość wysoka, ale to akurat standard jeśli chodzi o Kosowo. Na szczęście w ramach pobytu miałem też śniadanie. Serwowane było genialne pieczywo, ileś rodzajów sera. No palce lizać!
Green Hostel
Unknown
2 opinie
9.99
Travelbay

Green Hostel

To, co zadziwiło mnie w Kosowie, to trudność ze znalezieniem relatywnie taniego noclegu. Dlatego w Peji zdecydowałem się na jedną noc w Town Hostelu. Bardzo klimatyczne miejsce z cudownym widokiem z tarasu na góry wokół. W wieloosobowym dormitorium byłem w tym czasie sam. Generalnie oprócz mnie było tam tylko dwóch turystów. Więc nie narzekałem.
Guesthouse Stone Bridge
Znakomity
234 opinie
9
Travelbay

Guesthouse Stone Bridge

Z Peji zatrzymaliśmy się z żoną w pensjonacie Stone Bridge. Bardzo dobre warunki za rozsądne pieniądze. Wszystkie meble są nowe i całkiem stylowe. Pensjonat znajduje się w dobrej lokalizacji, praktycznie w ścisłym centrum. Parking zlokalizowany jest tuż obok, więc nie trzeba się martwić o to, gdzie zostawić auto.
Hotel Semitronix
Fantastyczny
180 opinie
8.4
Travelbay

Hotel Semitronix

Na wjeździe do miasta znajduje się Hotel Semitronix. Trafiliśmy tam z przypadku, szukając czegokolwiek dość późno w nocy. Wybór ten był w porządku. Hotel nie jest jakiś nadzwyczajny, ale na jedną-dwie noce się nadaje. Zabawne jest to, że znajduje się nad galerią handlową. Ale dzięki temu oferuje przepiękne widoki. Rano zbieraliśmy szczękę z podłogi, jak wyjrzeliśmy przez okno.

Zobacz także

Kosowo
Co zwiedzić w Kosowie?
Kosowo
Parki narodowe w Kosowie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon