Peja

3.43       Zobacz opinie (7)

Peja (Peć, Pejë) to miasto znajdujące się w zachodniej części Kosowa, nieopodal granicy z Czarnogórą. Jego lokalizacja jest niesamowicie malownicza, gdyż leży u stóp gór Prokletije, zaraz obok wejścia do wyjątkowo pięknego Kanionu Rugova.

Peja
Peja, Kosowo - © Travelbay

Peja to jednak nie tylko wspaniała przyroda. W mieście tym znajduje się wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Pećka Patrijaršija, czyli monaster będący siedzibą patriarchatu. Peja to także kilka innych cerkwi, całkiem przyjemne centrum z bazarem oraz niewielkie, ale dość ciekawe Muzeum Miejskie. Miasto może więc stanowić dobrą bazę do górskich wędrówek, jak i cel zwiedzania i poznawania historii Kosowa.

Dla kogo?

Peja będzie dla Ciebie interesującym kierunkiem, jeśli chcesz aktywnie spędzać czas. W Kanionie Rugova możesz się wspinać (np. po via ferratach), wędrować po górskich szlakach w jego obrębie oraz po szczytach gór Prokletije. Spodoba Ci się tu również wtedy, gdy lubisz zwiedzać. Peja ma całkiem sporą ilość zabytków o bogatej historii.

Zdjęcia

  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
  • Peja
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Peja jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Dukagjini
Fantastyczny
231 opinie
8.4
Travelbay

Hotel Dukagjini

Chyba najlepszym hotelem w Peji jest Hotel Dukagjini. Duży, elegancki, położony blisko rzeki. Pokój był całkiem przestronny, z ogromnym, bardzo wygodnym łóżkiem. Cena dość wysoka, ale to akurat standard jeśli chodzi o Kosowo. Na szczęście w ramach pobytu miałem też śniadanie. Serwowane było genialne pieczywo, ileś rodzajów sera. No palce lizać!
Green Hostel
Unknown
2 opinie
9.99
Travelbay

Green Hostel

To, co zadziwiło mnie w Kosowie, to trudność ze znalezieniem relatywnie taniego noclegu. Dlatego w Peji zdecydowałem się na jedną noc w Town Hostelu. Bardzo klimatyczne miejsce z cudownym widokiem z tarasu na góry wokół. W wieloosobowym dormitorium byłem w tym czasie sam. Generalnie oprócz mnie było tam tylko dwóch turystów. Więc nie narzekałem.
Guesthouse Stone Bridge
Znakomity
234 opinie
9
Travelbay

Guesthouse Stone Bridge

Z Peji zatrzymaliśmy się z żoną w pensjonacie Stone Bridge. Bardzo dobre warunki za rozsądne pieniądze. Wszystkie meble są nowe i całkiem stylowe. Pensjonat znajduje się w dobrej lokalizacji, praktycznie w ścisłym centrum. Parking zlokalizowany jest tuż obok, więc nie trzeba się martwić o to, gdzie zostawić auto.
Hotel Semitronix
Fantastyczny
180 opinie
8.4
Travelbay

Hotel Semitronix

Na wjeździe do miasta znajduje się Hotel Semitronix. Trafiliśmy tam z przypadku, szukając czegokolwiek dość późno w nocy. Wybór ten był w porządku. Hotel nie jest jakiś nadzwyczajny, ale na jedną-dwie noce się nadaje. Zabawne jest to, że znajduje się nad galerią handlową. Ale dzięki temu oferuje przepiękne widoki. Rano zbieraliśmy szczękę z podłogi, jak wyjrzeliśmy przez okno.

Zobacz także

Kosowo
Co zwiedzić w Kosowie?
Kosowo
Parki narodowe w Kosowie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon