Latrabjarg

4.36       Zobacz opinie (11)

Klify Latrabjarg jest jedną z topowych atrakcji Islandii. To przede wszystkim najbardziej na zachód wysunięty punkt kraju. Latrabjarg to także największe klify na Islandii. Ciągną się na długości 14 km i w najwyższym punkcie osiągają ponad 400 m n.p.m. To również jedno z bardziej ptasich miejsc w Europie. Klify Latrabjarg zamieszkują liczne kolonie ptaków - głównie maskonurów, ale też nurzyków, orłów i wielu innych. To dla nich bezpieczny teren, bowiem po skalnych urwiskach nie grasują lisy polarne, czy inne drapieżniki czyhające przede wszystkich na pisklaki. 

Latrabjarg, Islandia - © Travelbay

Bez wątpienia Klify Latrabjarg są jedną z ważniejszych atrakcji zachodniej Islandii. Łatwo i szybko dojedziesz tu autem. A później będziesz mógł udać się na spacer, w trakcie którego czekają na Ciebie niezapomniane widoki.

Dla kogo?

Wizyta na klifach Latrabjarg to obowiązkowy punkt wycieczki po zachodnim wybrzeżu Islandii. To również ciekawa propozycja dla osób zafascynowanych dziką przyrodą, a w szczególności ornitologią.

Zdjęcia

  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
  • Latrabjarg
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Latrabjarg jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Latrabjarg
Fantastyczny
185 opinie
8.2
Travelbay

Hotel Latrabjarg

Hotel Latrabjarg posiada świetną lokalizację z widokiem na morze. Pokoje są duże, przytulne i mają prywatną łazienkę. Całość sprawia wrażenie typowego domu rodzinnego, dzięki czemu czuliśmy się bardzo komfortowo. W dodatku na gości czeka pyszna kolacja przygotowywana z lokalnych produktów.
Guesthouse Stekkaból
Znakomity
652 opinie
8.9
Travelbay

Guesthouse Stekkaból

Guesthouse Stekkaból to uroczy budynek praktycznie przy samym fiordzie. Pokoje są nowoczesne, w stonowanych barwach i z niesamowitymi widokami z okna. Poza tym obiekt oferuje smaczne śniadania w formie bufetu, świetnie wyposażoną kuchnię oraz taras ze sprzętem do grilla. Niestety łazienka jest wspólna, ale to szczegół.
Guesthouse Bjarmaland
Bardzo dobry
182 opinie
7.8
Travelbay

Guesthouse Bjarmaland

Guesthouse Bjarmaland gwarantuje ciszę i spokój. Pokoje nie są najwyższych lotów, raczej puste i brakuje im koloru, ale nie można im odmówić wygody i czystości. Poza tym goście mają bardzo urozmaicona posiłki, które są serwowane w formie bufetu (również opcje wege).
Harbour Inn - Guesthouse
Znakomity
676 opinie
9
Travelbay

Harbour Inn - Guesthouse

Harbour Inn & Guesthouse położony jest w przepięknej okolicy, gdzie po prostu chce się być. Pokoje są przytulne i dobrze wyposażone, a obiekt serwuje śniadania kontynentalne, w których zawsze jest szeroki wybór produktów. Dzięki swojej lokalizacji goście mogą liczyć na bliskie sąsiedztwo wielu atrakcji, dzięki czemu jest to idealne miejsce na pobyt.
Túngata 28B
Unknown
6 opinie
9.7
Travelbay

Túngata 28B

Túngata 28B to dobrze wyposażone domek. Wystrój wnętrza jest nowoczesny, a całość dobrze zaaranżowana. Ponadto okolica jest idealna do wielu aktywności, jak choćby zwykły, spokojny spacer. Dla nas był to niezwykle relaksujący wypad, który pomógł nam skutecznie naładować baterie.

Zobacz także

Islandia
Co zwiedzić na Islandii?
Islandia
Parki narodowe na Islandii
Islandia
Aktywnie na Islandii
Islandia
Poza szlakiem na Islandii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon